Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peatse abielureferendumi küsimuses ebaõiglaselt jäädud peatuma poolel teel. Ehk siis tormijooksul kindlusele on jäetud arvestamata ühe väga olulise huvigrupiga.

Nimelt polügaamia ning polüandria harrastajatega. Ameerikas Utah’ osariigis elab hulk polügaame, kes on aastaid tulutult oma mitmikabielude seadustamise eest võidelnud. Millegipärast on aga ikka ja jälle leitud, et mitmikabielu ei ole moraalne ning polügaamide teised, kolmandad, neljandad jne naised on jäänud sohinaiste rolli.

Kas ei ole see sügavalt ebaõiglane? Eesti võiks siin olla pioneer ehk teenäitaja. Ning kasutada ajaloolist šanssi seadustada homoabielude kõrval ka mitmikabielud. Näiteks võiksid omavahel abielluda üks mees ja kaks naist. Või üks naine ja kaks meest! Aga miks ka mitte üks mees ja kümme naist ning vastupidi! Abiellujate arv võiks olla määratlemata, sest me ei saa võtta endale õigust otsustada, kui paljud inimesed võivad teineteist armastada ning abielus olla soovida. Svaasimaa kuningal Mswati III-l näiteks on hetkeseisuga 15 naist. Miks ei võiks 15 naist (või 15 meest?) olla ka ühel tublil Eesti mehel (naisel?). Nii kaoks ju ka põhjus pidada armukesi, sest kõik armukesed saaks seadustada. Rääkimata sellest, milline kasu võiks säärasest suure südamega tehtud otsusest olla Eesti riigi iibele.

Et kõik oleks korrektne, ei pea ka siin kinni jääma inimese soo taha. Mitmikabielu sõlmijate seas ei pea tingimata olema üht vastassool esindajat. Ehk täiesti vabalt võiks omavahel abielluda näiteks kümme meest. Või kümme naist. Või kasvõi sada meest või sada naist! Või üheksakümmend üheksa meest ja üks naine. Variante on lõputult. Arvudesse kinni jäämine on ajast ja arust ning polügaamse ja polüandrilise kogukonna suhtes diskrimineeriv.

Laseme inimestel ise otsustada, kellega nad abielus olla tahavad! Ja kui paljudega! See on inimõiguste küsimus – mitte kellelgi ei ole õigust määrata, kui paljude teiste inimestega üks inimene abielus olla võib.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised