Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Korruptsioonis süüdi mõistetud endine Võru abilinnapea ja praegu sotside ridades kandideeriv Aavo Hummal ütles, et on Võru linnale kõik võlad ära maksnud.

Hummal lükkas ühtlasi ümber kuuldused, nagu oleks ta linnale jätkuvalt võlgu.

„Võru linnale tehti sellega seoses 12 aastat tagasi lausa lisaeelarve,” ütles Hummal, „Võru linnale oli see väga kasulik.”

Hummal kinnitas, et raha oli tagasi makstud 2004. aastaks. Linnale anti nii Volvo sõiduauto, millest kogu asi alguse sai kui ka raha, mis seoses auto rentimisega linna kasuks välja mõisteti.

Kohus mõistis Hummalile karistuseks kaks aastat vabadusekaotust tingimisi kaheaastase katseajaga ning tal keelati töötada valitsusasutustes juhtivatel ja finantsliikumisi korraldavatel ametikohtadel tähtajaga kolm aastat. Kohus mõistis Hummalilt koos toonase linnapea Harri Treialiga linna kasuks välja kokku 139 440,44 krooni (praeguses vääringus 8938 eurot), mis hiljem langetati 115 201,84 kroonini (7384 eurot).

Hummal ja Treial mõisteti süüdi korruptsioonis, kuna mehed olid linnavalitsuse seljataga sõlminud lepingu, millega linn rentis 1997-1998. aastal Hummali firmalt OÜ Humle sõiduautot Volvo S40. Linnavalitsus maksis kinni Volvo kasutusrendi maksed, mis olid summas 3000 krooni pluss käibemaks. Lugu oli linna jaoks valus seetõttu, et tegemist oli avariilise sõidukiga, millega seotud kohustused linna kraesse veeretati.

Süüdistuse kohaselt tekitasid nii Hummal kui Treial linnale majanduslikku kahju ning kahjustasid Võru linna ja linnavalitsuse mainet.

Viimased uudised