Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Rein Leib

Aastavahetust tähistatakse Tartu kesklinnas valgusetendustega, milleks seatakse Vabaduse puiesteele üles spetsiaalne lava. Seoses aastavahetuse programmiga suletakse Vabaduse puiestee Uueturu tänava ja Magistri tänava parkla vahelises lõigus. Tänavalõik on suletud 29. detsembril kella 7.00st kuni 2. jaanuaril kella 21.00ni. Muutuvad ka mitmete busside marsruudid.

Vabaduse puiestee sulgemise ajal saab ümbersõiduks kasutada Rahu silda, Narva maanteed ja Vabadussilda. Poe tänavale on juurde- ja väljapääs Ülikooli tänava kaudu. Taksode ja turismibusside ajutised peatused on Vabaduse puiesteel (Magistri tn parkla vastas). Mõlemale transpordiliigile luuakse kolm kohta. Uueturu ja Kaarsilla foorid lülitatakse vilkuvale režiimile.

Bussiliinide ajutised teekonnad

Bussiliini nr 6 ajutine teekond kesklinnast väljuval suunal on Rahu sild – Narva mnt – Vene ring – Sauna – Kroonuaia. Läbimata jäävad Vabaduse pst, Raeplatsi ja Palmihoone peatus. Palmihoone asenduspeatus on Meltsiveski. Vabaduse pst ja Raeplatsi asenduspeatuseks on Linnamuuseum

Siseneval suunal on bussi marsruut Lai – Vabadussild – Vene ring – Narva mnt – Rahu sild. Palmihoone ajutine peatus paigaldatakse Laiale tänavale (botaanikaaia juurde). Raeplatsi asenduspeatus on Atlantis.

Bussiliini nr 7 ajutine teekond on Rahu sild – Narva mnt ja vastupidi. Väljuval suunal jäävad läbimata Vabaduse pst, Raeplatsi ja Vabadussilla peatus. Asenduspeatusena kasutatakse Linnamuuseumi peatust.

Siseneval suunal jäävad läbimata Palmihoone ja Raeplatsi peatus. Palmihoone asenduspeatus on Vene peatus ja Raeplatsi asenduspeatus on Atlantis.

Bussiliini nr 13 ajutine teekond on Rahu sild – Narva mnt – Vene ring – Sauna – Kroonuaia. Läbimata jäävad Vabaduse pst, Raeplatsi ja Palmihoone peatus. Palmihoone asenduspeatus on Meltsiveski. Vabaduse pst ja Raeplatsi asenduspeatuseks on Linnamuuseum.

Kesklinna siseneval suunal on bussi marsruut Kroonuaia – Kroonuaia sild – Sauna –  Vene ring – Narva mnt – Rahu sild. Siseneval suunal jäävad läbimata Palmihoone ja Raeplatsi peatus. Palmihoone asenduspeatus on Vene ja Raeplatsi asenduspeatus on Atlantise peatus.

Bussiliini nr 22 ajutine teekond on Raatuse – Narva mnt – Vene ring – Sauna – Kroonuaia. Läbimata peatused: Atlantis, Vabaduse pst, Raeplats, Palmihoone. Palmihoone asenduspeatus on Meltsiveski. Atlantise, Vabaduse pst ja Raeplatsi asenduspeatuseks on Linnamuuseum.

Bussiliini nr 21 ajutine teekond on Jakobi – Lai – Vabadussild – Vene ring – Narva mnt – Fortuuna. Läbimata jäävad Palmihoone ja Raeplatsi peatus. Palmihoone ajutine peatus paigaldatakse Laiale tänavale (botaanikaaia juurde). Bussiliin peatub Vene ja Atlantise peatuses.

Vt liiklusskeeme https://www.tartu.ee/et/uudised/aastavahetuse-tahistamiseks-suletakse-vabaduse-puiestee

Aastavahetuse tähistamisest Tartus Kultuuripealinna aasta võetakse Tartus vastu eriliste valgusetendustega

Viimased uudised