Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aasta kodanik 2018 Eva Truuverk. Foto: Arno Mikkor

Täna, 28. novembril toimunud kodanikupäeva tseremoonial kuulutati aasta kodanikuks Teeme Ära Maailmakoristuspäeva üks initsiaatoreid ja eestvedaja Eva Truuverk.

Tänavuse aasta kodaniku konkursi moto on „Ühine riik liidab“, mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.

Eva Truuverk on Maaimakoristuspäeva üks initsiaatoreid ja eestvedajaid ning Teeme  Ära sihtasutuse juhataja.

Aasta kodanik 2018 aunimetuse pälvinud Eva Truuverk sõnas, et tal on suur au ja rõõm võtta vastu aasta kodaniku tunnustus kõigi Teeme Ära Maailmakoristamisse panustanud inimeste esindajana. „Usun, et Eesti 100. sünnipäeva puhul tegime tõesti suure kingituse Eestile ja kogu maailmale, tuues ühiselt koristama kokku 17 miljonit kodanikku 158 riigis. See on suurim aktsioon, mida eestimaalased kunagi on meie planeedil korraldanud. Suur tänu kõikidele mõttekaaslastele, osalistele ja partneritele, kelle abiga see võimalikuks sai,“ ütles Truuverk.

Aasta kodanik 2018 aunimetusele esitati ühtekokku 14  kandidaati. Aunimetusega kaasneb sümboolne rahaline preemia ning Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis“.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eesti juubeliaastal eriline heameel tõsta esile inimesi, kelle ideede, hoole ja tegude toel elame avatud, sõbralikus ja tulevikku vaatavas riigis, kus igal inimesel on võimalus vabaks eneseteostuseks. „Tunnustan vastset aasta kodanikku  Eva Truuverki, kelle juhtimisel kinkisid tugeva visiooniga, teotahtelised, endasse ja kaaskodanikesse uskuvad Eesti kodanikud kogu maailmale puhtama keskkonna ja uue võimsa tava: ülemaailmsed koristustalgud. Nad andsid ühtlasi ka meile usku ja kinnitust juurde, et väike suudab korda saata suuri asju: liita ühise eesmärgi ja väärtuste nimel tegutsema terve maailma,“ ütles minister Saar.

Aasta kodaniku tava algatas endine rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning tänavu anti aunimetus välja 16. korda. Varasemate aasta kodanikega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi veebilehel. 

Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele.

Viimased uudised