Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Johanna-Maria Lehtme. Foto: Raigo Pajula

Aasta eurooplase tiitli pälvis tänavu Johanna-Maria Lehtme, MTÜ Slava Ukraini asutaja ja tegevjuht. Tiitli andis üle president Alar Karis Euroopa päeva seminaril Vabamus.

Johanna-Maria Lehtme ütles tiitlit vastu võttes, et raske on leida sõnu ja töö Ukraina abistamise nimel jätkub. „Rindel käimine on toonud selge arusaama, kust läheb vabaduse piir – ühelpool on Venemaa ja teisel pool Euroopa,” ütles Lehtme.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela sõnas aasta eurooplast õnnitledes: „Johanna-Maria on meile näidanud, kuidas iga inimene suudab maailma paremaks muuta. Meie õnn on elada vabas Euroopas, kus see on võimalik – tuleb vaid ise peale hakata!“.

Aasta eurooplase tiitli väljaandmisega soovivad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Liikumine tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on aidanud seista euroopalike väärtuste eest, suurendada Eesti inimeste teadlikkust Euroopa Liidust ning teinud Eesti Euroopas nähtavamaks.

Tänavusele aasta eurooplase aunimetusele kandideerisid lisaks Johanna-Maria Lehtmele ka Tiit Pruuli ja Kristi Raik.

Kandidaadid pakkus välja kuueliikmeline žürii, kuhu kuulusid Kersti Kaljulaid, Eesti Vabariigi president aastatel 2016–2021; Liisu Lass, ERRi teleuudiste juht; Triin Roos, Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimees; Matti Maasikas, ELi suursaadik Ukrainas; Taavi Madiberk, ettevõtte Skeleton Technologies kaasasutaja ja juht ning Vivian Loonela, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht.

Aasta eurooplase aunimetust antakse välja 2005. aastast, viimati pälvis selle tiitli geeniteadlane Andres Metspalu.

Viimased uudised