Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Rahandusministeerium

Riigihalduse minister on sõlminud lepinguid MTÜ Eesti Kaupmeeste Liidu ja MTÜ Eesti Toiduainetetööstuse Liiduga, mille kohaselt annetab Eesti riik esindusorganisatsioonidele kokku 240 000 kirurgilist kaitsemaski. Liitudele antakse maskid üle hiljemalt homme.

„Kauplustele kehtivad mitmed nõuded – tuleb jälgida inimeste arvu ruutmeetri kohta ja sissepääsude juures peavad olema desovahendid. Seni kauplustel ei ole olnud võimalik hankida piisavalt kaitsemakse, sest praeguses eriolukorras on nende saadavus raskendatud,“ tõi välja eriolukorra tööde juht, riigihalduse minister Jaak Aab. „Mitmed kauplused on võtnud kasutusele müüjate ja külastajate kaitseks visiirid. Samas ostusaalis toimetavad teenindajad on kaitseta.“

Kohalike omavalitsuste, riigiasutuste ja tervishoiu eesliini töötajate jaoks on isikukaitsevahendite varud kuuks ajaks riiklike tarnetega tagatud. Sel nädalal jõuavad järgmised kogused Päästeameti abiga kohale üle Eesti. Seepärast saab riik nüüd aidata ka ettevõtjaid.

Eriolukorra tööde juhi, riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul annetab riik kauplustesse jagamiseks 240 000 läbi kahe organisatsiooni – Eesti Kaupmeeste Liidu ja Eesti Toiduainetetööstuse Liidu. Need jagatakse kaupmeestele ja toiduainete tootajatele vastavalt liitudele laekunud taotlustele. Logistikaga seotud kulud katavad organisatsioonid ise. „See annetus on esimese vajaduse leevendamiseks. Loodan, et kättesaadavuse paranedes suudavad ettevõtjad edaspidi kaitsevahendeid ise hankida. Aga jälgime olukorda ja oleme valmis ka tulevikus aitama,“ kinnitas Aab.

Kommentaarid

Viimased uudised