Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis on tuhandeid vaesuse piiril elavaid peresid, kus lastele täisväärtusliku toidu tagamine on väga raske. Samal ajal jääb Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse tehtud uuringu andmetel Eesti toidupoodides müümata ligikaudu 12 000 tonni toidukaupa aastas – kuidas jõuaks toit sealt, kus on üle, nendele, kellel on puudu?

Eesti Toidupanga toetuseks korraldavad Eesti tipprestoranid juba kolmandat aastat 100 protsenti heategevuslikku õhtusööki „Lapsed söönuks“, mille eesmärk on koguda toetust, et toidupangad saaksid tugevdada enda struktuuri ning toimetada rohkem ja täisväärtuslikumat toitu nendele, kes seda vajavad.

Restoran Leib peremees ning „Lapsed söönuks“ ellukutsuja Kristjan Peäske selgitas, et sel aastal on eesmärk koguda vähemalt 30 000 eurot Lõuna-Eesti toidupankade toetamiseks. „Kui esimesel heategevusprojekti aastal toetasime toidupankasid üle-Eesti ja eelmisel aastal suunasime fookuse Ida-Eestisse, kus vaesuse määr oli kõrgeim, siis sel aastal saavad tänu sponsoritele ning õhtusöögil osalejatele heategevusprojektist tuge Viljandi, Tartu, Valga, Põlva ja Võru Toidupangad, kus Eesti Statistikaameti andmetel on ligikaudu 9000 last, kes ei pruugi igapäevaselt saada täisväärtuslikku toitu,“ kirjeldas toetuspiirkonna valikut Peäske. „9000 alaealist last – visualiseerige – see on pea 2 korda enam inimesi, kui startis sel talvel Tartu suusamaratonil suusatajaid ja sama palju inimesi, kui palju mahutab Saku Suurhall külastajaid,“ tõi Peäske esile.

Tänavu aitavad toidupankadel missiooni täita oma aja, ametioskuste ja hea tahtega Restoran Leib meeskond peakokk Kristo Malmi juhtimisel, Noa Chef’s Hall Orm Oja eestvedamisel, Angeelika Uudeküll ja Wicca restoran ning Joel Ostrat Meat Marketist. „Rõhutan, et kogu õhtusöögi sisend alates töötundidest, toorainekulust kuni esinejateni tuleb osalejate poolt annetustena, olles seeläbi suurepärane näide kogukondlikust vastutustundest ja tahtmisest Eesti laste elu parandada,“ sõnas Peäske, lisades et tänu sellele jõuab 100% protsenti õhtusöögi piletirahast Lõuna-Eesti toidupankade toetuseks. Hea toidu ja meelelahutuse hindajad, kes tahavad samal ajal head teha, saavad osa heast maitseelamusest ja kultuuriprogrammist.

Peäske lisas, et kogu heategevusprojekti raames kogutud raha suunatakse Lõuna-Eesti toidupankadesse, et paraneksid toidu kogumise, säilitamise ja jagamise tingimused. Seeläbi saaks tagada mitmekülgsemat toiduabi, mis jõuaks rohkemate inimesteni.

Sel aastal toimub heategevuslik õhtusöök „Lapsed söönuks“ 26. septembril Kose vallas Siidrifarmis.

Siidrifarmi peremees Aivar Kuusk sõnas, et Siidrifarmil on rõõm võõrustada heategijaid, kelle üllas eesmärk aitab täita kõhtusid. „Kaks aastat oleme näinud, kuidas on võimalik kogukonna toel panustada heategevusse nii, et kõik võidavad – need, kes nagunii tegelevad heategevusega, on „Lapsed söönuks“ projekti näol saanud lisapõhjuse, et veelgi enam head teha, osaledes ise tipptasemel õhtusöögil ning samas aidates täiendavalt arendada toidupankade tegevusi üle Eesti,“ põhjendas Kuusk enda toetust projektile.

Õhtusöögi meelelahutusprogrammi eest hoolitsevad sel aastal Lõuna-Eesti muusikud: Trad Attack, Chalice ja DJ Heidy Purga.

100 protsenti heategevusse suunatav piletitasu on 125 EUR, sisaldades nii transporti Tartust või Tallinnast Siidrifarmi ja tagasi kui ka menüüd, joogivalikut ja meelelahutust. Saadaval on ka piletid maksumusega 250 EUR, mille puhul viib osalejad õhtusöögile ja tagasi hea sponsor Audi enda transfeeriga ning külastajatel on võimalik ka Trad Attacki ja Chalice’iga privaatselt kohtuda.

Õhtusöögi piletimüük algab täna ehk lastekaitsepäeval ning on avatud kuni kohti jätkub. Reserveeringud õhtusöögile saab teha aadressil www.toidupank.ee/lapsedsoonuks

„Lapsed söönuks“ heategevuslikku projekti aitavad teostada Restoran Leib, Wicca, Noa Chef’s Hall, Meat Market, sündmusturundusagentuur Kuusk OÜ ja kommunikatsioonibüroo Optimist Public. Transpordi eest hoolitsevad Hansabuss ja Audi. Projekti kuldsponsor on Swedbank, hõbesponsorid Namespace ja Harviker. Suurtoetajad Fruitexpress, Prike ja Siidrifarm.

Viimased uudised