Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Tänapäeva kallinevas maailmas otsivad paljud inimesed võimalusi, kuidas oma sissetulekut suurendada. Loomulikult tasub kord aasta-kahe jooksul oma ülemusega ka põhipalk üle vaadata, aga veelgi mõistlikum on ise aktiivselt oma tööpäeva õhtuid ja nädalavahetusi ära kasutada ning muude ametitega lisaraha teenida.

Jah, mõned nn side hustle’d eeldavad spetsiifilisemaid teadmisi ja kogemusi või mitmete kursuste läbimist ja põhjalikku koolitamist. Kuid õnneks leidub ka selliseid tööotsi, mis on lihtsamad ja mida oled tõenäoliselt rohkemal või vähemal määral oma elus (seni tasuta) juba teinud.

Järgnevalt leiad seitse ametit või teenust, mida võid kasvõi homme inimestele pakkuma hakata.

1. Tõlkimine

 Kui räägid vabalt kahte või enamat keelt, võid kaaluda tõlkijana töötamist. Eestis tegutseb üle 140 000 ettevõtte, millest paljudel on ka mitmekeelne klientuur. See eeldab aga mitmekeelset kodulehte.

Liitu alustuseks mõne tõlkijatele ja tõlketeenuseid otsivatele ettevõtetele suunatud Facebooki grupiga ning võta teenuseotsijatega aktiivselt ühendust. Oma esimese kliendi leidmine võib olla märksa lihtsam, kui hetkel arvad.

2. Taksosõit

Kui sul on kehtiv juhiluba ja sulle meeldib autoga sõita, siis nt Bolti taksojuhina töötamine on väga hea lisaraha teenimise võimalus. Tegu on väga paindliku tööga, mida saad teha just endale sobival ajal. Kusjuures Bolti avaldatud andmetel teenib keskmine Bolti taksojuht lausa 2900 €/kuus. Jah, sellest summast lähevad küll vahendustasu ja maksud maha, kuid siiski on tegu märkimisväärse summaga, millest tunneks rõõmu tõenäoliselt iga inimene.

3. Toidukuller

 Taksosõidule sarnase iseloomuga töö on toidukullerina tegutsemine. Eestis pakuvad sellist teenust Wolt ja Bolt Food, kusjuures Wolt blogi andmetel on võimalik ka poole kohaga töötades teenida ca 300 €/nädalas.

Toidukulleriks hakkamiseks pead olema täisealine ja omama jalgratast, tõukeratast või autot, et tellimused kiiresti kohale viia. Kui sul ühtegi neist liiklusvahenditest veel ei ole või vajaks hoopiski väljavahetamist, võid kaaluda väikelaenu kasutamist. Nii saad kiiremini uue sõiduvahendi soetada ja kullerina raha hakata teenima.

4. Virtuaalne assistent

 Virtuaalsed assistendid kannavad sama rolli kui sekretärid või assistendid kontoris, kuid osutavad neid teenuseid iseseisva ettevõtjana interneti kaudu oma kodukontorist mitmetele klientidele ehk ettevõtetele.

Virtuaalsel assistendil on oma tunnitasu, mille raames aitab ta ettevõtjaid nii tavapäraste sekretäri ja assistendi ülesannetega kui teinekord ka spetsiifilisemate ülesannetega, nagu veebihaldus, sotsiaalmeedia haldus, kirjutamine ja toimetamine, arvetega tegelemine jms.

Seega, kui sul on taoliste ülesannetega kogemus olemas, võid vabalt virtuaalassistendina tegutsema hakata.

5. Õpetaja/koolitaja

 Kui sa oled oma igapäevases töös ja erialal tugev, siis kindlasti saaksid olla oma teadmiste ja kogemustega kasuks ka teistele, kes võib-olla on selles valdkonnas veel oma esimesi samme tegemas.

Lisaks leidub palju kooliõpilasi, kes soovivad mõnes õppeaines lisatuge, seega kui sa oled nt matemaatikas, füüsikas või mõnes muus õppeaines tugev, siis võid end kirja panna ka Mentornauti platvormile õpetajaks ja aidata noortel õppeainetes paremaks saada. Enamiku eraõpetajate tunnihinnad varieeruvad antud platvormil 20–30 € vahel.

6. Koertega jalutamine

 Kui sulle meeldivad koerad ja oled nende eest hoolitsemises hea, siis võid oma vaba aega sisustada ka koerte hoidjana või jalutajana. Neid lemmiklooma omanikke on palju, kellel on lihtsalt nii pikad ja sisutihedad tööpäevad või kes on tihti reisil, et nad lihtsalt ei jõua oma lemmikuga jalutamas käia ega neile vajalikku tähelepanu pakkuda. Siinkohal saaksidki neid hädast välja aidata ja loomasõbrana nende lemmikutega tegeleda.

7. Majapidamis- ja aiatööd

 Lihtsamaid majapidamis- ja aiatöid oleme kõik rohkemal või vähemal määral oma elus teinud ja saame nendega kenasti hakkama. Koristamine, tolmuimemine, rohimine, muruniitmine, peenarde hooldamine jms on kõik ülesanded, millega saad teisi inimesi aidata ja endale lisaraha teenida.

Lisaks loetletud ametitele ja ülesannetele võid pilku peal hoida ka erinevatel tööampsude platvormidel, nagu näiteks GoWorkaBit ja WorkBite. Nendest keskkondadest leiad sadu lühema- ja pikemaajalisi tööampse nii klienditeeninduse, ehituse, koristamise, komplekteerimise, toitlustuse jms valdkondades, millega võid teenida märkimisväärset lisakapitali oma eesmärkide ja unistuste elluviimiseks.

Viimased uudised