Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Unsplash.com

Paljud, kellele toob aias tegutsemine rõõmu, unistavad oma kasvuhoonest. Kasvuhoone tagab stabiilse niiskuse ja soojusega taimedele soodsad kasvutingimused, lihtsustades ja rikastades sellega taimede eest hoolitsemist. Samas ei piirdu kasvumaja eelised soodsate kasvutingimustega.

Järgnevalt toome välja kuus põhjust, miks võiks iga suurem aiandushuviline kasvuhoone rajamist kaaluda. Kui sul ei ole veel kasvumaja, siis võid tellida endale kasvuhoone K-rauta.ee e-poest.

Mis on kasvuhoone eelised?

1.   Suurem valik taimi

Kasvuhoone laiendab oluliselt taimede valikut, võimaldades edukalt kasvatada ka õrnemaid taimi, mis vajavad suuremat kaitset ja stabiilsust. Samuti saab tänu kasvuhoonele eksperimenteerida selliste liikidega, mis muidu kohaliku kliima tingimustesse ei sobi. Välismaalt imporditud virsikute, arbuusi, meloni, viinamarjade ja tšilli asemel võid need viljad hoopis oma eksootilisest kasvumajast köögilauale tuua.

2.   Taimed on paremini kaitstud

Kasvuhoone kaitseb taimi vihma, tugeva tuule, rahe ja kõrvetava päikese eest. Ettearvatav ja stabiilne keskkond mitte ainult ei hoia ära kahjustusi, mis võivad terve saagi ära rikkuda, vaid mõjub hästi ka saagikusele. Lisaks ekstreemsetele ilmastikuoludele kaitseb kasvuhoone taimi loomade ja lindude ning mitmete haiguste ja kahjurite eest.

3.   Pikem taimekasvu hooaega

Kuna kasvuhoone loob taimedele vajaliku mikrokliima ja kaitseb neid väliskeskkonna eest, võimaldab see taimede kasvatamist varem alustada ja hiljem lõpetada. See tähendab, et saaki saab korjata kevadest hilissügiseni. See on hea uudis aianduse entusiastidele, kes saavad kasvuhoones sõrmed mulda pista tavapärasest varem ja kauem ning seda ka halva ilmaga.

Foto: Pexels.com

4.  Säästad raha ja keskkonda

Kasvuhoone eeldab küll esialgset investeeringut, kuid edaspidi tood need aedviljad, mille varem turult või toidupoest ostsid, otse aiast toidulauale. Enda kasvatatud vilju süües ja eelnevalt pakendatud ja transporditud poes müüdavatest puu- ja juurviljadest puhates teed head nii oma rahakotile kui ka keskkonnale.

5.  Teed head oma tervisele

Halvad toitumisharjumused võivad kergesti tekkida, kui ebatervislik toit on soodsam kui värsked puu- ja juurviljad. Samas, ka poest ostetud puu- ja juurviljadega kaasneb enamasti teadmatus taimede kasvatamisel kasutatud pestitsiididest.

Endale ise toitu kasvatades saad oma toidulauale rohkem värskeid ja vitamiinirikkaid köögivilju lisada ja seeläbi tervislikuma eluviisi poole liikuda. Lisaks sellele kontrollid, milliseid abivahendeid viljade kasvatamisel kasutad, ja võid soovi korral kõike orgaaniliselt ja kemikaalidevabalt kasvatada. Kvaliteetne, puhas ja toitaineterikas toit on hea tervise alus.

6.  Meeldiv puhke- ja pelgupaik

Viimaks, viimasel ajal ei minda oma isiklikku kasvuhoonesse ainult istutamiseks, kastmiseks ja saagi korjamiseks, vaid sellest on saanud meeldiv ja rahulik paik kas üksi või lähedastega puhkamiseks ja roheluse nautimiseks. Nii roheluses olemine kui ka aiatööde tegemine maandab stressi ja muremõtteid, tehes kasvuhoonest tõelise abilise vaimse tervise ja heaolu eest hoolitsemisel.

Kokkuvõte

Kasvuhoone kasutegurid ei piirdu sellega, et taimed kasvavad paremini kontrollitud ja soodsamates tingimustes. Tänu kasvuhoonele pikeneb taimede kasvatamise hooaeg ning laieneb taimeliikide valik. Samuti, endale toitu kasvatades teed head keskkonnale, rahakotile ning oma füüsilisele ja vaimsele tervisele.

Kui sa soovid eelpool toodud kasutegureid ka enda ellu, siis leia kasvuhoone K-rauta.ee e-poest. Lisaks kasvuhoonetele on valikus ka erinevad aiatööriistad ja -tehnika, kastmissüsteemid, kompostikastid ja erinevas suuruses ning eri materjalidest aiamööbel.

Kommentaarid

Viimased uudised