Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pixabay

Käes on aeg, mil igal hoolitsetud murul vuravad pea iga nädal muruniidukid ja mõnes koduaias sõidab ringi hoopis vilgas murutraktor. Selleks, et muruniitja oleks töökorras nii sellel kui ka paljudel järgmistel hooaegadel, tuleks masina kasutamisel silmas pidada nii mõndagi. Mis on asjad, mida ei tohiks muruniidukiga iial teha?

Ärge lubage õlitasemel langeda

Ülekuumenemise vältimiseks peab mootor olema korralikult õlitatud. Kui niidukil lõpeb õli otsa ja kasutate seda siiski edasi, siis lõpptulemusena ostate kas uue mootori või uue niiduki. Kontrollige alati niiduki õlitaset enne igat kasutuskorda! Õli võiks vahetada 25-50 töötunni tagant või vastavalt masina kasutusjuhendile.

Ärge lubage mootoril „lämbuda“

Hoidke mustus ja üleliigne muru mootori jahutusaladest eemal. Mootor vajab ülekuumenemise vältimiseks õhuringlust. Kui mootor kuumeneb üle, võib see lukustada või hullemal juhul – põlema süttida!

Vältige otsasõitu kändudele

Kui sõidate muruniitjaga otsa tugevale esemele, milleks on näiteks puitkänd, võib masina tera painduda või isegi murduda – see toob kahtlemata kaasa kuluka remondi. NB! Kõverdunud lõiketeri ei tohi hakata ise sirgeks väänama! Kasutage asjatundjate abi!

Veenduge, et lemmikloomad ja väikelapsed on niitmise ajal ohutus kohas!

Selle hoiatuse kohta ei olegi tarvis rohkem selgitusi anda. Muruniiduk, sealhulgas murutraktor võib olla ohtlik seadeldis, seega on kindlasti oluline mõelda ennetavale käitumisele ja hoolitseda kõigi pereliikmete turvalisuse eest.

Ärge lubage lõikemehhanismil ummistuda muru ja prahiga

Pärast igat kasutuskorda eemaldage kindlasti lõiketera ümbert (nii ülevalt kui alt) kogunenud praht ja murujäägid. See hoiab masina mehhanismid vabana ja kaitseb ka edaspidi ülekuumenemise eest.

Regulaarne hooldus on väga tähtis!

Teie tubli abiline kestab tunduvalt kauem, kui selle olulised osad igal aastal üle vaadata ja vajadusel uute vastu vahetada. Näiteks vahetage mootoriõli, õlifilter, õhufilter, süüteküünlad ja kütusefilter. Puhastage jahutusribad ja lõikemehhanism. Kontrollige laagreid, rehvirõhku, lõikemehhanismi terasid jne. Vajadusel tasub ülevaatus teha professionaalse hooldaja juures.

Lai valik murutraktoreid ootab teid 1a.ee veebikaubamajas – murutraktor, tavapärased niidukid ja muud tarvikud: leiate kõik vajaliku!

Kommentaarid

Viimased uudised