Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Telia

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) teatab, et 5G sagedusalas 3410-3800 MHz korraldatud avaliku konkursi teise sagedusloa enampakkumisel on selgunud kõrgeima pakkumuse teinud sideettevõte. Kõrgeimaks pakkumuseks jäi Telia Eesti AS poolt 15. juulil 2022 esitatud pakkumus summas 8 500 300 eurot. 

Teise loa enampakkumine alghinnaga 1 597 000 eurot algas 9. juunil ja kokku toimus 70 vooru.

TTJA väljastab Telia Eesti AS-le sagedusloa peale konkursi tulemuste kinnitamist ning ettevõtte poolt loatasu ja riigilõivu laekumist. Seejärel saab Telia Eesti AS alustada 5G võrgu rajamist.

„On rõõm tõdeda, et ka teise sagedusloa konkurents 70 vooruga oli väga tihe, mis ilmestab veelkord seda, et 5G teenuste turule toomine on sideettevõtetele väga oluline. Kaks sagedusluba on nüüd välja antud ja neil ettevõtetel on nüüd võimalus alustada 5G võrkude arendamist. Jäänud on välja jagada veel viimane sagedusluba,“ sõnas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektor Kristi Talving.

Esimese sagedusloa enampakkumise võitis 27. mail Elisa Eesti AS, tehes kõrgema pakkumise summas 7 206 208 eurot.

Viimase, kolmanda sagedusloa enampakkumise kuulutab TTJA välja mitte varem kui järgmisel tööpäeval pärast teise sagedusloa eest riigilõivu ja loatasu laekumist. Kolmanda sagedusloa enampakkumisel ei saa enam osaleda ettevõtjad, kellele on konkursi käigus load juba väljastatud.

Viimased uudised