Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Suitsuanduri ja ahju koldesuu esise tulekindla katte puudumine oleks maksnud 59-aastase Valga mehe elu.

Kolmapäeva, 19. veebruari õhtul kell 22.36 teatati, et Valgas Kesk tänaval on kahekorruselise puidust elumaja teise korruse aknas näha suitsu. Kohale saabunud pääste suitsusukeldujad sisenesid kohe korterisse, kust leidsid põrandalt teadvusetu 59-aastase mehe.

Kannatanu toodi välja ja anti üle kiirabile, kes suitsu ja vingugaasi sisse hinganud mehe haiglasse toimetas. Selgus, et ahjusuu ees põleb brikett ja tuli oli levinud edasi põranda alla.

Tulekahju kustutamiseks avasid päästjad põranda konstruktsioone. Tulekahju oleks aidanud ära hoida mittepõlevast materjalist kate, mis on koldesuu ees kohustuslik. Tavaliselt kasutatakse selleks plekk-katet ja see peab ulatuma koldesuust otse 40 sentimeetrit eemale ja äärtest 10 sentimeetrit külgsuunas eemale. Kahjuks puudus korterist ka suitsuandur, mis põlengust juba varem oleks märku andnud.

Tulekahju põhjustas tõenäoliselt küdevast ahjust välja lennanud säde või pudenenud söetükk. Tuleohutuse tagamiseks ei tohi hoida küdeva ahju suu ees küttematerjali või muud kergesti süttivat.

Kommentaarid

Viimased uudised