Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Siseminister Hanno Pevkur andis neljapäeval valitsusele ülevaate idapiiri väljaehitamisest, millega soovitakse järgmise aasta lõpuks suuremas osas valmis saada.

„Oleme seadnud endale ambitsioonika eesmärgi ehitada Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vaheline piiritaristu välja Eesti 100. sünnipäeva-aasta lõpuks. Mõistagi on suur osa tegevustest veel pooleli või ees, kuid kõik osapooled annavad endast parima, et piir soovitud tähtajaks valmiks,” rääkis Pevkur.

Piiriehitusel on tänavu suures osas tegeletud projekteerimise ning väljaehitamise ettevalmistustöödega ja alustatud ehitustööde esimese etapiga. Välja on ehitatud Eesti, Läti ja Venemaa piiri kolmikpunkt Võrumaal Misso valda Pedetsi jõe kaldale ning idapiirile on paigaldatud 23 piiriposti.

Narva jõe kaldal ja väikesaartel on maastikul eeltähistatud 144 piiriposti asukohad. Veel selle aasta jooksul alustatakse piirile hoiatusmärkide paigaldamist.

Piiririba puhastamine on valdavalt lõpetatud, puhastamata on veel vaid üle 10 kilomeetri piiririba. Üheks tõrgete peamiseks põhjuseks on olnud viimase kahe aasta soe talv, mis oluliselt aeglustas piiririba puhastustöid. Samuti kulus planeeritust kauem aega maade võõrandamisega seonduvad probleemide lahendamisele.

„Kui keegi arvab, et piiri väljaehitamine on üksnes piiripostide paigaldamine, siis toon veel ühe näite, mis kirjeldab ilmekalt tööde ulatust – kuna piirile jääb ka üks tehisjärv, siis ehitustööde käigus paisjärv puhastatakse ja renoveeritakse järve tamm, mis parandab kohalikku keskkonnaseisundit,” lisas Pevkur.

Lõunaeestlane

Viimased uudised