Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Clintel

Maailma 500 juhtivat teadlast edastasid eelmisel nädalal pöördumise ÜRO poole ja teadaande, milles märgivad, et kliima soojenemine on poliitiliselt üles köetud ja tegelikkuses on CO2 hoopis kasulik ja vajalik.

Teadlased hoiatavad, et kliima teema on maailmas üle politiseeritud ning kui see jätkub, jääb suur osa inimesi maailmas üldse ilma elektrita. Sellel oleksid katastroofilised tagajärjed.

Teadlaste väitel lõppes 1850. aastal nn Väike jääaeg ja pärast seda on kliima kogu aeg soojenenud. See soojenemine on olnud aga hoopis aeglasem kui prognoositud.

Teadlased märgivad, et CO2 pole mitte saaste, vaid kogu elu alus maakeral. CO2-l põhinev fotosütees on õnnistus. Mida enam CO2-e, seda enam on taimedel võimalik kasvada. See on kasulik ka põllumajandusele, kuna kõik taimed vajavad kasvuks CO2-e.

Teadlased väidavad, et kliima soojenemine pole toonud kaasa looduskatastroofe nagu üleujutused, keeristormid ja põuaperioodid. Küll võib aga CO2 vältimine tuua kaasa katastroofe: linnud ja putukad hukkuvad massiliselt tuulegeneraatorite labade vahel ning palmiõli kasvandused rikuvad vihmametsade mitmekesisust.

Teadlased väidavad, et kliimaohtu pole. Küll aga võib olla kahjulik eesmärgiks seatud CO2 0-tase 2050. aastaks. Pöördumisele on alla kirjutanud 500 teadlast üle maailma.

Click to access ED-brochureversieNWA4.pdf

Viimased uudised