Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Virtuaalne reaalsus on arvuti abil loodud keskkond, mis võimaldab sukelduda virtuaalsesse maailma ning paneb arvama, et nähtu on tegelikkus, tajudes seda erinevate meelte abil ning inimene ja tehistegelikkus saavad teineteist vastastikku mõjutada.

See on tänapäeval laiahaardeline miljarditurg kogu maailmas, hõlmates paljusid tegevusvaldkondi alates mängudest kuni hariduse ja tervishoiuni välja. On ilmselt vähe inimesi, kes pole virtuaalreaalsusega kokku puutunud. Tänapäeva tehnoloogia kiire areng aitab sellele palju kaasa, tuues tehistegelikkuse inimestele nii tööle kui koju. Seda, et virtuaalreaalsust kasutatakse mängudes, teavad kindlasti juba kõik. Kuidas aga on sellega lood teistes valdkondades? Järgnevad näited kirjeldavad virtuaalreaalsust erinevatel elualadel.

1.   Tervishoid

Virtuaalreaalsusel on tervishoiu valdkonnas suur mõju. USA Toidu- ja Terviseamet kiitis 2021. aastal heaks retseptipõhise valuvaigisti VRxi. See süsteem kasutab kognitiivset käitumisteraapiat ja teisi teraapiaid nagu sügav lõõgastus, tähelepanu suunamine, teadlikku enesevaatlust ja muud.

Virtuaalreaalsust on kasutatud isegi põletushaavade valu leevendamiseks.

Arstid rakendavad virtuaalreaalsust selleks, et end operatsioonisaalis edukamalt ette valmistada, diagnooside ja raviplaanide selgitamisel või ortopeedilises kirurgias.

Ettevõtted nagu Osso VR võimaldavad kirurgidel suhelda virtuaalreaalsuses meditsiiniseadmetega ja teostada operatsioone virtuaalsetel kehadel, õppides sel moel paremini tundma uusi seadmeid ja innovaatilisi viise siirdamiseks.

Virtuaalreaalsust kasutatakse ka vaimse tervise probleemide ravis, eriti tõhusaks peetakse seda PTSD ja ärevuse leevendamisel.

Virtuaalreaalsusel on terapeutilistel eesmärkidel veel palju rakendusvõimalusi.

2.   Meelelahutus

Meelelahutuse valdkond on samuti üks suurimaid ja olulisemaid sektoreid, kes otsivad pidevalt uusi lahendusi, et inimesed just nende tooteid tarbiksid. Virtuaalreaalsus annab selleks suurepärased võimalused näiteks online kasiino lehekülgede seas, kes saavad oma niigi suurt ja regulaarset klientuuri üllatada uute lahendustega, kus on võimalik virtuaalreaalsuse abil justkui ise päriselt koha peal olla. Nii on näiteks Nutz Casino valikus palju erinevaid võimalusi ja sealhulgas katsetavad nad ka näiteks virtuaalreaalsuse abil erinevate turniiride korraldamist. See on meelelahutuse maailmas kindlasti selline uuendus, millega kaasa minejatel tuleb teha küll suuri investeeringuid kuid see toob tulevikus ka rohkelt kliente ligi.

3.   Sport

Tänapäeval saab vaadata NBA, NFLi ja teiste spordisündmuste otseülekandeid. Kajastatud on näiteks UEFA meistrite liiga finaali 360 kraadises raadiuses YouTube’i kaudu. Mänge saab jälgida staadionil mitmest vaatenurgast, jättes kaasaelajale mulje päriselt mängus viibimisest.

Virtuaalreaalne sport on suurepärane võimalus tuua spordisündmused inimesteni, kes ei saa endale lubada ürituste pileteid või ise kohale sõita. Virtuaalreaalsus pakub reaalset elamust kõigile.

4.   Koosolekud

Covidi pandeemia tõi kaasa virtuaalsete ürituste ja koosolekute arvu tõusu. Platvorme nagu Glue, Arthur ja Meeting Room saab kasutada koosolekute pidamiseks inimestega kõikjalt maailmast. Vajalikud tööriistad nagu tahvlid ja 3D joonised aitavad sellele palju kaasa, jättes mulje, nagu viibikski kõik ühes ruumis. Sel moel saab suhelda ja arutada vajalikke teemasid ning hoida seejuures kokku raha ja aega.

Virtuaalreaalsust kasutatakse ka võrgustike loomiseks. Nii kasutavad pedagoogid seda võimalust küberkiusamise teemade avamiseks ja keeleõppeks. Virtuaalsed platvormid toovad inimesed kokku, et nad saaksid süveneda teemasse. Virtuaalruumis on võimalik kodust lahkumata luua üksteisega isegi tugevamaid sidemeid kui kohapeal ühes ruumis.

5.   Haridus

Virtuaalreaalsus võimaldab õppida asukohavabalt ja kogeda fantastiliselt huvitavaid elamusi. See annab võimalused erineva taustaga õpilastele. Näiteks on Victory XR loonud koostöös Engage’iga kaksiklinnakud, mis võimaldavad õppida virtuaaltundides reaalajas, maailma tippudelt.

Veelgi enam – TechRow lennutab õpilased kosmoserännakule Pluutole, viib reisile  Antarktikasse ning lubab õppida tundma teisi universumi imesid. Klassiruumist väljumata saab külastada Vana-Roomat ja selle vaatamisväärsusi ning minna inimkeha anatoomia retkele vereliblede maailma.

Viimased uudised