Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: K-rauta.ee

Kaunilt ja isikupäraselt ehitud söögilaud lisab igale peole ja koosistumisele sära. Hea toit, silm puhkab, saab mõnusalt omavahel juttu vesta…

Selles artiklis anname nõu, mida võiks kaunistustena kasutada, et koosistumise ja söömise kese ei oleks lihtsalt paljas söögilaud ja toolid.

Küünlad ja küünlajalad

Foto: K-rauta.ee

Köitva ja romantilise õhkkonna loomiseks kasuta küünlaid. Aseta need elegantsetesse küünlajalgadesse või laternatesse ja paiguta sobiliku mustri järgi lauale. Soovid lõhnameeli veelgi köita? Kasuta lõhnaküünlaid, aga vali neutraalsemad, vähem vürtsikad lõhnad – nii et teki kaost toidu aroomidega ja ka lõhnatundlikumad külalised ei saa peavalu.

Arvesta söögilaua ja ruumi üldise disainiga – täispuit söögilaud väärib metalli või stiilset klaasi, värvikirevale sea lisaks midagi neutraalsemat, et värve rohkem esile tuua, romantilise õhkkonna loomiseks võta eeskuju aga kasvõi viktoriaanlikust perioodist.

Linikud ja laudlinad

Foto: K-rauta.ee

Alustuseks – vali laudlina või linikud, mis täiendavad sinu üldist sisekujundust. Kaalu erinevaid värve, mustreid ja tekstuure. Pildil olev neutraalne laudlina laseb mängida kõigi teiste kujunduselementidega, aitab värvidel esile pääseda ja võimaldab lihtsalt silmi puhata.

Mõned lisanipid laudlina valikul:

  • Sul on pikendatav söögilaud? Võta mitu laudlina või selline, mis istuks kõigile pikkustele
  • Ümmargune söögilaud? Vali pigem ümar või ovaalne linik, või siis paiguta ristkülik hoopis risti lauale
  • Ovaalne söögilaud aga laseb rohkem vormiga mängida, paiguta näiteks lauale väikesed ümarad linikud või vastupidi, mõni suurem ristkülik keskele.

Dekoratiivsed kandikud

Foto: K-rauta.ee

Dekoratiivsed kandikud võivad olla stiilseks ja praktiliseks lisandiks sinu söögilauale. Siin on mõned ideed nende tõhusaks kasutamiseks:

  • Paiguta söögilaua keskele dekoratiivne kandik, et luua fookuspunkt. Aseta kandikule küünlad, väikesed vaasid lilledega või dekoratiivesemed. Nii on sinu laud organiseeritud ja visuaalselt atraktiivne.
  • Mitmekorruselised kandikud aitavad ruumi kokku hoida ja toitu suupäraselt demonstreerida.
  • Aseta kandikule valik jooke, klaase ja võib-olla ka väike jääämber või kann, nii saavad külalised endale ise jooke juurde kallata.
  • Dekoratiivseid kandikuid on hea ka erinevate tähtpäevade puhuks vahetada või kaunistada.

Vaasid ja muud dekoratiivsed klaasnõud

Foto: K-rauta.ee

Too oma lauale rohelust värskete lillede, potitaimede või isegi väikeste sukulentidega, asetades need vaasidesse või dekoratiivpottidesse.

Paar lisanippi:

  • Mängi kontrastidega! Valge söögilaud? Vali kirevad või tumedad vaasid. Must söögilaud? Valge ja off-white on alati minimalistlik ja stiilne.
  • Lihtne läbipaistev või toonitud klaas laseb lilleilul rohkem välja paista ega koorma silma.

Lauamatt või taldrikualused

Foto: Pixabay.com

Kui suurtele laudadele sobivad pigem suured laudlinad ja muud võimsad kaunistused, siis väike vajab pisut rohkem tähelepanu, et pilti mitte liiga kirjuks ajada.

Lina asemel sobib väikesele söögilauale hästi hoopis lauamatt või näiteks punutud või tekstiilist taldrikualused, mis lasevad ka laual enesel välja paista. Kui su kodus on vähegi Skandinaavia või boho stiili hõngu, siis kiika erinevaid looduslikest materjalidest punutud matte, need on korraga õhulised ja väga stiilsed.

Kokkuvõtteks

Söögilaua dekoreerimisel tasub silmas pidada funktsionaalsuse ja esteetika tasakaalu. Ära koorma lauda kaunistustega üle – jäta piisavalt ruumi nii lauanõude ja söömise kui ka lihtsalt selle jaoks, et silm saaks puhata. Katseta erinevaid kaunistusi, ehi lauda vastavalt sündmusele ja mis kõige tähtsam – rakenda oma fantaasiat ja isikupärast stiili!

Viimased uudised