Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kevade saabudes tekib meil vastupandamatu soov oma aeda korrastada. Muru vajab niitmist, terrass mööblit ja peenrad rohimist ning uute taimede istutamist. Esialgu võib teie aed juba korras tunduda, kuid õigete täienduste korral võib teie aiast saada tõeline oaas.

Maksimeerige oma aias mugavust ja täitke oma väliruumid hoolikalt valitud istumislahenduste ja teiste praktiliste detailidega.

Kaup24.ee valikust leiate oma aeda kvaliteetse aia- ja terassimööbli parima hinnaga!

Sisustuselementideks teie aias saate kasutada täiendavaid dekoratiivseid elemente, nagu erinevad kujud ja linnumajad. Luues tasakaalu looduse ja sisustuse vahel, saate oma aia muuta kogunemiskohaks tervele perele, säilitades samas selle loodusliku ilu.

Jagame teiega 5 peamist nippi, mis aitavad teil ergastada teie koduaeda.

1. Looge spetsiaalne aed

Teie kodu tagaaias võib ilusti planeeritud aed mängida tohutut rolli. Kui te pole kindel, kust sellega alustada, kaaluge erinevate aiastiilide uurimist ja valige enda jaoks sobiv.

Mõned klassikalised aiatüübid on näiteks köögiviljaaed, lilleaed, kasvuhooneaed, terrassiaed ja lasteaed. Populaarsust on koguma hakanud ka jaapani samblaaed, mis on ideaalne kui teil on piiratud aed. Palju ilu toovad kirsipuud, mis muudavad kevadel teie koduaia roosaks imedemaaks.

Väga paljudele meeldivad ka lilleaiad, mida eelistatakse just värvilisuse poolest, mida lilled aeda toovad.

Kui soovite aga, et teie aed annaks teile vilja sobib teile köögivilja- või köögiaed, kus saaksite ise kasvatada tomateid, salatit, lehtkapsast, porgandit või herneid. Valik on suur ja kirju, mille vahel valida. Selle aia tüübiga on tööd palju, kuid see on taskusõbralik igakuiste toidu kulutuste vähendamiseks.

Proovige ka oma lapsed projekti kaasata, kasvatades midagi, mida nad hindaksid, näiteks maasikad või vaarikad.

See on suurepärane võimalus mahepõllumajandusliku toidu laual hoidmiseks ja toiduraha arvelt raha säästmiseks

Ükskõik, millise isetegemise aia valite, pidage alati meeles, et istutaksite vaheldumisi. Samuti veenduge, et igal hooajal oleks visuaalne väljapanek.

2. Hubane puhkeruum terrassil

Kujundage oma aeda mõnus puhkeruum terrassile. Kindlasti kui teil veel terrassi pole ja plaanite seda ehitada, valige materjalid hoolikalt. Kivi ja plaaditud põrandad võivad maksta küll rohkem, kuid need on aastases perspektiivis vastupidavamad kui puit.

Ilus puhkeala nõuab kindlasti mugavaid toole, laudu ja diivanit koos pehmete patjadega. Valige oma aeda kvaliteetne ja hubane aiatool siit!

Hea aiamööbel peaks kindlasti olema mugav ja ilmastikule vastupidav, selleks tuleb mööblit valides jälgida materjale. Materjali valimine on oluline samm, sest keegi meist ei soovi soetada mööblit, mis kiiresti lagunema hakkab. Kindel on see, et materjali valikul tuleb vältida plastikut, mis on küll odav kuid pole vastupidav ja läheb kiiresti katki.

Metallist mööbel muutub palava päikesega kuumaks ja jahedal päeval liiga külmaks, seega ka see ei pruugi kõige parem valik olla. Puust mööbel on hetkel kõige parem ja populaarsem valik, kuid kindlasti peaks olema mööbel valmistatud kvaliteetsest puidust, mis on ilmastikukindel, näiteks tammepuidust mööbel.

Terrassile võite lisaks puhkeruumile kujundada ka grillinurga. Kellele meist ei meeldiks suvel grillida ja nautida sõprade seltskonda? Grillid on odavad ja hõlpsasti paigaldatavad ning need on suurepärased, kui kokku on tulemas suurem hulk inimesi. Kui teil on väikseidi lapsi, pange grill eraldatud nurka, mille saate aiaga piirata.

3. Varikatused

Kvaliteetne varikatus on heaks ostuks, kui soovite end kaitsta soojemate ilmade eest, tüütu vihma ja tuule ning saada rohkem privaatsust. Varikatused on erinevates värvides ja mustrites, pakkudes teile suurepärast võimalust oma elamisse natuke isiksust süstida.

Teie aed on teie kodu üks olulisemaid osi, ning kui olete juba ilusa välimööbliga endale mugava istumiskoha loonud sobib sinna ka kvaliteetne varikatus. Varikatused võivad lisada täiendavat elegantsi ja täiendada ka teie sisekujundust.

4. Looge huvitav ja mänguline lastenurk

Kui täiskasvanute jaoks on loodud mugav terrass, kus iga ilmaga istuda ja loodust nautida on vaja aeda luua ka laste jaoks midagi huvitavat nagu näiteks mänguväljak. Liivakast, kiiged, liumägi ja äge mängumaja, kus lapsed saavad nukkudega mängida, on enam kui piisav iga põngerja jaoks.

5. Lõppviimistlus

Kui teie aias on olemas kasvuhoone koos köögiviljaaiaga, lillepeenrad, puud ja põõsad, ning imeline koht kus terve perega aega veeta ja lõõgastuda – olete oma missiooni täitnud.

Kuid siiski ärge unustade detaile nagu näiteks kujukesed, väike purskkaev, kivi sammud või võrkkiik. Kui teil on oma aias suured puud, saate kergesti lisada nende vahele võrkkiige. See on suurepärane võimalus puhata, saades samal ajal ka värsket õhku. Samuti on võrkkiiged väga praktilised, kuna saate neid hõlpsasti maha võtta, kui ilmad muutuvad külmaks või peaks hakkama vihma sadama.

Viimased uudised