Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kuperjanovi pataljon

Kaitseväe Taara linnakus andis reedel Eesti Vabariigile truudusetõotuse 400 Kuperjanovi pataljonis juuli alguses teenistust alustanud ajateenijat.

„Kui sõdurid jõuavad teenistusse, alustavad nad sisseelamist, saavad aru, kus nad on, mis asi on kaitsejõud, millised on siinsed käitumise ja olemise reeglid,” rääkis Kuperjanovi pataljoni ülem, kolonelleitnant Toomas Tõniste kutsealuste esimesest kahest teenistuskuust.

„Üsna kiirelt tulevad relvaõppetunnid, sõjatopograafia, praktilised orienteerumised, sideõpe ja sealt edasi jõutakse välioskusteni: kuidas ennast moondada, kuidas varjatult liikuda, kuidas tegutseda postil, kuidas looduses hakkama saada,” selgitas Tõniste.

Paari kuu pikkuse sõduri baaskursuse läbimise ja eksamite sooritamise järel annavad ajateenijad sõdurivande ning võivad kanda vasakul õlavarrel pataljoni tunnusmärki – naeratavat pealuud mustal taustal. Need, kellel ei õnnestunud truudusetõotuse ajaks pataljoni tunnusmärki välja teenida, saavad seda teha edasise teenistuse käigus.

„Julgen öelda, et nad [värsked kuperjanovlased] on olnud mitte halvemad, kui varasemad aastakäigud,” kinnitas Tõniste. „Nad on teinud oma ära.”

Võrreldes varasematega oli seekordne tseremoonia saanud ka uuenduse, sest esmakordselt tulid 2. jalaväebrigaadi tseremooniamarsina ettekandele Eduard Tamme heliteosed „Minu tervitus Sakala partisanidele” ja „Kindluse vallutamine”.

Juba oktoobris on Kuperjanovi pataljoni lisandumas uued ajateenijad, kes annavad oma sõdurivande detsembris.

Vaata pilte ja videolugu sõdurivande andmisest.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised