Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Neljapäeval, 19. jaanuaril algas Võrus Taara linnakus neljapäevane 2. jalaväebrigaadi 21. jalaväepataljoni B-jalaväekompanii õppekogunemine, mille vältel harjutab reservväelastest juhtivkoosseis allüksuse juhtimist ja formeerimist, et olla valmis maikuus toimuvaks õppuseks Kevadtorm.

„Kuna formeerimise ajal on väga suur roll kanda reservväelastel endil, siis on oluline, et värskendame ja hoiame alal nende teadmisi. Lisaks on reservõppekogunemised ka olulised meeskonnatunde hoidmiseks, kuna kiire elutempo kõrvalt ei pruugi olla tihti aega enda vanade relvavendadega kokku saada,“ ütles 21. jalaväepataljoni B-jalaväekompanii ülem leitnant Siim Vahkel.

Õppekogunemise eesmärk on valmistada ette kakskümmend võtmeametikohal teenivat reservväelast õppusel Kevadtorm 2023 formeerimise aegse ja järgse väljaõppe läbiviimiseks. Sealhulgas õpivad reservväelased formeerimisliini toimimist, teenistusrelva R-20 Rahe esmase õppe läbiviimist ning täiendavad oma taktikalisi teadmisi.

Kolme aasta jooksul kuuendat korda õppekogunemisel osaleva reservväelase lipnik Jarmo Lingi sõnul saabus ta õppekogunemisele hea meelega. „Kuigi praegust geopoliitilist olukorda arvestades on põhimotivaator patriootlikkus ja kohusetunne. Hea meel on ka näha vanu teenistuskaaslasi ja sõpru,“ ütles lipnik Lingi.

21. jalaväepataljon on üks kolmest 2. jalaväebrigaadi reservstruktuuri kuuluvast jalaväepataljonist, mille koosseis õpetatakse välja iga kolme aasta järel Kuperjanovi jalaväepataljonis. Üksusesse kuuluvatele reservväelastele viiakse regulaarselt läbi õppekogunemisi, et hoida alal nende lahingvalmidust ning värskendada erialaseid oskusi.

Viimased uudised