207 värsket Sisekaitseakadeemia politseikadetti annavad esmakordselt ametivande Tartus
Avaldatud: 4 oktoober, 2024Reedel, 4. oktoobril kell 13.00 annavad 207 Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži kadetti traditsioonilise ametivande Tartu Raekoja platsil. Esmakordselt antakse ametivanne Tartus. Ametivande võtab vastu siseminister Lauri Läänemets.
Kadette tulevad tervitama ka Sisekaitseakadeemia õppeprorektor Ingrid Vetka, Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Egert Belitšev, Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kristian Jaani ja Tartu Linnapea Urmas Klaas.
Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul teeb rõõmu, et aina enam noori mõistab missiooniga töö olulisust ning valib teenistuse just politseis ja piirivalves. „Teie tööl on kõrge väärtus – see on Eesti inimeste turvalisus ja meie riigi sisejulgeolek. Kriitilistel aegadel on sõjalise riigikaitse kõrval täpselt sama tähtis ka kaitstud tagala ning täna väljendub see mõistmine suurtes investeeringutes, mida teeme nii piiritaristu ehitamisse, piirile reservüksuse loomisesse kui elanikkonna kriisikoolitustesse. Aga ühe suurima osana investeeringutest paigutame just politseiõppe parendamisse – et meie kadettidel oleksid parimad õppetingimused ning et Sisekaitseakadeemia saaks uusi õppureid vastu võtta aasta-aastalt järjest rohkem,” rõhutas Läänemets.
Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktoril Kristian Jaanil on hea meel, et Tartu, heade mõtete linn, saab sel korral olla selle olulise sündmuse tunnistajaks. „Politsei ametivanne antakse Eesti rahvale ja seetõttu on ainuõige vannet anda eestimaalaste keskel erinevates Eestimaa punktides. Eelmine aasta olime Narvas, täna oleme Tartus ja järgmisel aastal juba mõnes teises Eesti paigas,” lisab Jaani.
Kadetid annavad ametivande pidulikult riigilipu juures, vandudes olla ustav Eesti põhiseaduslikule korrale, juhinduda kõrvalekaldumatult seadustest, rakendada neile antud võimu õiglaselt ja erapooletult ning täita ausalt ja kohusetundlikult teenistuskohustusi. Ametivanne antakse enne esimest õppepraktikat ja allkirjastatud ametivannet säilitatakse ametniku teenistuskäiku kajastavas toimikus kogu teenistuse jooksul.
Sisekaitseakadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette päästjaid ja päästekorraldajaid, politseinikke ja piirivalvureid, vanglatöötajaid, maksu- ja tolliametnikke ning sisejulgeolekuvaldkonna tippspetsialiste.