Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna said tänavu suvel kümnendat aastapäeva tähistava 2. jalaväebrigaadi 26. õhutõrjepataljoni kaitseväelased Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud pidulikul koosviibimisel kätte üksuse embleemid.

„Sümbolid, mis väljendavad kuuluvust, on ajalooliselt sõdurite jaoks olnud väga tähtsal kohal. Ka täna näitavad käiseembleemid, lipud, märgid kaitseväelastele seda, kuhu nad kuuluvad, kelle ridades nad riigikaitselisi ülesandeid täidavad. Uus embleem ühendab 26. pataljoni rahuaja ja sõjaaja tegevväelasi, reservväelasi ja ajateenijaid tugevdades sellega meie ühekuuluvustunnet,” ütles 26. pataljoni ülem major Taavi Talunik ja lisas, et uus embleem rõhutab samas ka selle kandja kuuluvust õhutõrjujate meeskonda. „Õhuruumi valitseja põhjakotkas ning löögijõudu, suunda ja kiirust sümboliseerivad nooled näitavad jätkuvalt meie kuuluvust õhutõrjujate sekka.”

Tavavormi embleemil on kujutatud sinisel kilbil hõbedane kotkas, kes vaatab enda suhtes paremale üles ning paremast alumisest äärest väljakasvavad kolm sinist noolt suunaga üles. Välivormi käiseembleemi värvuse valikul lähtuti 2. jalaväebrigaadi ja selle struktuurüksuste sümbolite kujundamise üldisest põhimõttest, kus embleemide taustad on mustad ning nendel kujutatud elementide kooslused on hallides toonides.

Et muuta tänast päeva meeldejäävaks ka ajateenijatele, üllatasid ülemad neid uue embleemiga kaunistatud tortidega.

„On võimas ja ülev tunne – tegemist on ilusa embleemiga, mis eristab meid 2.jalaväebrigaadi liikmetena. Veel väärtuslikumaks ja südantsoojendavamaks muudab asja see, et saime need Eesti Vabariigi aastapäevaks,” ütles tänasest vasakul käisel uut embleemi kandev nooremseersant Kristjan Mäestu.

„Väga vinge on olla esimeste seas, kes seda embleemi kannab. Kuna mul on plaan jääda ka tegevteenistusse, saan ma 26. õhutõrjepataljoni embleemi uhkusega kanda ka pärast ajateenistuse lõppu,” ütles nooremseersant Marvin Kalju.

Vabariigi aastapäeva paraadil näeb tehnikarivis just uute embleemidega 26. õhutõrjepataljoni võitlejaid. Paraadil sõidavad õhutõrjepataljoni masinad Prantsusmaa tehnika järel, esimeses sõidukis on 26. õhutõrjepataljoni ülem major Taavi Talunik ning pataljoni veebel veebel Kristo Fedoritš. Õhutõrjepataljoni kahurimeeskonnad on mehitatud väljaõppes olevate sõduritega ning õhutõrjeraketi MISTRAL meeskonnad koosnevad reservväelastest.

Viimased uudised