Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kevadtormil 2. jalaväebrigaadi koosseisus võitlevad üksused on kõik jõudnud Virumaale õppuste aladele ning alustanud harjutamist tulevasteks lahingfaasideks.

„Meie jaoks on hetkel peamine väljakutse saada kõik üheksa rahvust, kus on esindatud ka pea kõik väe- ja relvaliigid, käima ühte jalga nii, et saaksime põhifaasis 1. jalaväebrigaadi üksustele korralikku väljakutset pakkuda,” ütles 2. jalaväebrigaadi staabiülem kolonelleitnant Tarmo Luhaäär.

Lisaks Eesti kaitseväelastele on brigaadi koosseisus esindatud Soome, Läti, Leedu, Tšehhi, Sloveenia, Poola, Hispaania ja Kanada üksused. Kokku ligikaudu tuhat võitlejat.

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59369

Viimased uudised