Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esmaspäeval algas terve nädala kestev 2. jalaväebrigaadi juhtimis- ja staabiõppus Severe Fog 2022, millega harjutakse allüksuste vahelist koostööd ning taktikalist planeerimist.

„Tänaseks on õppus jõudnud enam-vähem keskpunkti ja allüksused on lõpetamas oma planeerimistsüklit. Homsest alustame aktiivse faasiga, kus allüksuste plaanid ja nende juhtimispunktid pannakse kaardiharjutusel proovile,“ ütles õppuse juht 2. jalaväebrigaadi operatiiv- ja väljaõppejaoskonna ülem major Madis Koosa.

Major Koosa lisas, et õppuse näol on tegemist esimese koostegevusõppusega peale suviseid rotatsioone, kus mitmed brigaadi sõjaaja üksused said uued ülemad ja liikmed. Seetõttu on oluline uued inimesed kokku töötama harjutada. Lisaks teeb 2. jalaväebrigaad õppuse raames koostööd Ühendkuningriigi Laskurrügemendi 2. kergejalaväepataljoni baasil moodustatud sihtüksuse ehk 2 Riflesiga, mis integreeriti brigaadi koosseisu juunikuus.

Täna liitusid õppusega ka brigaadi sõjaaja üksuste staapidesse kuuluvad reservväelased. Kapten Rünno Patuse jaoks tähistab Severe Fog juba kahekümnendat reservõppekogunemist. Esimese reservõppekogunemise läbis kapten Patune 2007. aastal rühmaülemana. „Õppused on minu jaoks hea vaheldus igapäevasele rutiinile. Samuti olen aastate jooksul omajagu teadmisi ja oskusi saanud kaitseväest tsiviilellu kaasa võtta, näiteks saanud kogemuse suures organisatsioonis erinevatel positsioonidel töötamisest ja arendanud inglise keelt,“ ütles kapten Patune, kelle jaoks Severe Fog on juba kolmas õppus sel aastal.

2. jalaväebrigaadi rahuaegsesse koosseisu kuuluvad Kuperjanovi jalaväepataljon, tagalapataljon ning staabi- ja sidekompanii. Ülejäänud üksused formeeritakse sõjaolukorras, regulaarselt täiendõpet saavate reservväelaste baasil.

Viimased uudised