Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: ltn Sander Mändoja

Kaitseressursside Amet saadab oktoobris ajateenistusse 853 noort, kellest kõik on vaktsineeritud vähemalt ühe vaktsiinidoosiga – see kindlustab kaitsevalmiduse ja ajateenistujate parima väljaõppe. Meeste kõrval asub aega teenima ka 8 naist.

Kaitseressursside Ameti peadirektor Marlen Piskunovi sõnul oli seekord suurimaks väljakutseks maksimaalne vaktsineerituse saavutamine. See tähendab, et mõnede juba varem ajateenistuse kutse saanud noorte ajateenistuse aega tuli muuta, kuna nad keeldusid ennast vaktsineerimast. „Oluline on siinkohal meeles pidada, et vaktsineerimata jätmine ei vabasta kedagi ajateenistusest, vaid nende isikute ajateenistus lükkub lihtsalt edasi,” rõhutab Piskunov.

Tulevaste ajateenijate motivatsioon end vaktsineerida oli üsna kõrge ja selle nimel tegi Kaitseressursside Amet suuri jõupingutusi. „Kuna Kaitseväe seisukoht oktoobrikutse osas oli, et vähemalt ühe süstiga peavad olema vaktsineeritud kõik tulevased ajateenijad, lähenesime kutsealustele personaalsemalt,” märgib Piskunov. „Kutsealustele pakkusime nõustamist ja vaktsineerima suunamist, samuti tegime palju selgitustööd selle osas, miks vaktsineerimine ajateenistusse asumisel oluline on,” lisab peadirektor.

Omal algatusel ajateenistusse asumine on endiselt populaarne, seda tegi 60 protsenti noortest.

Teenistust alustatakse 1. ja 2. jalaväebrigaadis, küberväejuhatuses, toetuse väejuhatuses ja erioperatsioonide väejuhatuses. Väljaõpe on 8-kuuline ja kutsealuste seas on valdav osa põhiharidusega, kuid on ka keskharidusega noori.

Harju maakonnas asus ajateenistusse 4 naist ja 349 meest. Hiiu maakonnas oli kutsealuseid 3, Ida-Viru maakonnas 61, Jõgeva maakonnas 18, Järva maakonnas 1 naine ja 21 meest, Lääne maakonnas 9, Lääne-Viru maakonnas 36, Põlva maakonnas 1 naine ja 20 meest, Pärnu maakonnas 68, Rapla maakonnas 29, Saare maakonnas 29, Tartu maakonnas 127, Valga maakonnas 1 naine ja 24 meest, Viljandi maakonnas 1 naine ja 20 meest, Võru maakonnas 27 ja välismaalt 4 kutsealust.

Ajateenistusse kutsutakse kolm korda aastas. Järgmine kutsumine on 31. jaanuar 2022.

Viimased uudised