Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Naiskodukaitse on suurejooneliselt ette võtnud Eesti kaitsevõime parandamise, nimelt kaasatakse nüüd organisatsiooni tegevustesse varasemast süsteemsemalt ka mehi. Täna allkirjastas Naiskodukaitse esinaine käskkirja, millega loodi Naiskodukaitse allorganisatsioon
Meeskodukaitse.

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming sõnas, et tullakse vastu nendele meestele, kes on juba pikalt soovinud Naiskodukaitsega liituda ja seda mitte ainult toetajaliikmetena. Ta tõi välja, et ajalooliselt loodi Naiskodukaitse Kaitseliidu kõrvale, et ka naised saaksid Eesti Vabariigi kaitsevõimesse panustada ja nüüd on saabunud aeg anda meestele samasugune võimalus ja seda just Naiskodukaitse juhtimisel ja abistamisel.

Meeskodukaitse on ellu kutsutud, et vaprad Naiskodukaitse naised saaksid õppustel käia teadmisega, et meeste abiga on kogutud piisavalt palju raha, et kõigil neil on olemas isiklik varustus ja lisaks sellele on nende äraolekul lapsed toidetud ja kodu korras. Meeskodukaitsjad ei ole mehed, kes naiste kombel püssi võtaksid ja lahingusse jookseksid, vaid nende eesmärk on kodu korras hoida juhul, kui naised peavad kodust pikemalt ära viibima.

Meeskodukaitse liikmetel on siiski võimalik sarnaselt Naiskodukaitsele tegeleda laiapindse riigikaitsega, seega meestel on võimalik osaleda Naiskodukaitse juhendamisel militaarses väljaõppes.

Meeskodukaitse on jaotatud erialagruppidesse, hetkel on nendeks koristamise, toitlustuse, lastekasvatamise ja varustuse õmblemise grupid, kuid loodame lähiajal avada ka näiteks loterii- ja finantsgrupi. Esimesed liitumisavaldused on jõudnud ringkondadesse ning peatselt saame uued liikmed vastu võtta. Hetkel ei ole ette näha suurt ülevoolavust Kaitseliidust, kuigi ka Kaitseliidu juhid on uurinud, kas nad saaksid olla samal ajal ka meeskodukaitsjad. Üks organisatsioon ei välista teist ja kõik kaitseliitlased on oodatud Meeskodukaitsega ühinema.

Meeskodukaitsega liitumiseks tuleb võtta ühendust oma maakonnas tegutseva Naiskodukaitse ringkonna esindajaga. Kontaktid leiate Naiskodukaitse koduleheküljelt www.naiskodukaitse.ee.

Videot vaata allpool.

Viimased uudised