Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valitsus Raigo Pajula

President Kersti Kaljulaid kohtus teisipäeval Keskerakonna, SDE ning IRLi moodustatud uue valitsuse ministritega ning nimetas Jüri Ratase juhitava valitsuse ametisse.

„Parlament on andnud Jüri Ratasele volitused valitsuse moodustamiseks. See valitsus ja koalitsioonileping on seega rahva tahe, nii nagu oli seda eelminegi koalitsioonileping. Rahvas ei eksi kunagi, rahval on alati õigus. Nii koalitsioon kui opositsioon saavad oma valikuid testida järgmistel riigikogu valimistel,” ütles Kaljulaid.

Eestil on Kaljulaiu sõnul ees Euroopa Liidu nõukogu eestistumisperiood ning sel ajal vajab riik tavapärasest tugevamat sisepoliitilist töörahu. „Seda peaks silmas pidama kõik poliitikud, vaatamata sellele või just seetõttu, et ees on ka kohalike omavalitsuste volikogude valimised,” ütles riigipea.

Uuel valitsusel tuleb jätkuvalt näidata ka meie liitlastele ja partneritele, et Eesti on ustav NATO liitlane ning nõudlik ja aktiivne partner Euroopa Liidus. Eesti on avatud ja läänemeelne demokraatlik riik ja kõnnib kindlalt teel, mille oleme valinud pea 30 aastat tagasi,” lisas Kaljulaid.

Uus valitsus annab kolmapäeval riigikogus ametivande, mille järel vabastab president Kaljulaid ametist Taavi Rõivase juhitud valitsuse.

Lõunaeestlane

Viimased uudised