Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Kaitseministeerium

Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk arutas neljapäeva õhtul Prantsusmaa algatusel toimunud videokonverentsil 12 Euroopa riigi kolleegiga relvajõudude senist toimetulekut pandeemiakriisiga ning sõjaliste operatsioonidega seotud küsimusi piirkondades nagu Aafrika, kuhu viirusepuhang veel sellises mahus jõudnud pole. Samuti arutati NATO, Euroopa Liidu ja erinevate kaitsealgatuste vaheliste tegevuste koordineerimist kriisi korral.

„Relvajõududel on pandeemiakriisi lahendamisel olnud oluline roll nii Eestis kui ka liitlaste juures, sest neil on olemas kriisideks valmistumise ja haldamise oskusteave, aga ka vahendid, mida saab edukalt kasutada ka tsiviilkriiside lahendamisel,” ütles kantsler Kristjan Prikk.

Prantsusmaa kaitseministri Florence Parly ja Portugali kaitseministri João Gomes Cravinho initsiatiivil Euroopa kaitsevalmiduse algatuse (EI2) formaadis toimunud videokõnel tõid liitlased välja hetkel relvajõududes COVID-19 viiruse puhanguga kasutusele võetud meetmed ja arutasid riikide relvajõudude tsiviilühiskonnale osutatud toega seotud küsimusi. Samuti kinnitasid riigid vajadust pöörata tähelepanu ja vältida Venemaa ning Hiina katseid kasutada koroonakriisi liitlaste vahelise ühtsuse murendamiseks valeinfo või muude mõjutusmeetmetega.

„Tsiviilkriis ei tohi mitte mingil juhul muutuda julgeolekukriisiks. Viirusepuhang ei ole seni oluliselt mõjutanud sõjaliste operatsioonide läbi viimist ja meie jaoks on tähtis hoida kaitsevalmidust,” lisas Prikk, kelle sõnul on vajalik, et riigid teeksid ettevalmistusi viirusepuhangu uueks laineks ning oleksid varustatud vajalike vahenditega ning tagaksid kriitiliste varude aegsa piiriülese liikumise.

Prantsusmaa Euroopa kaitsevalmiduse algatusega on liitunud Eesti, Ühendkuningriik, Saksamaa, Taani, Itaalia, Holland, Hispaania, Portugal, Belgia, Soome, Norra ja Rootsi.

Lisatud kaitseministeeriumi foto Prantsusmaa kaitseministri Florence Parly´ ja Portugali kaitseministri João Gomes Cravinho initsiatiivil Euroopa kaitsevalmiduse algatuse (EI2) formaadis toimunud videokõnest.

Viimased uudised