Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuressaare keskväljaku ehitusel leiti mõned vanad munakivid ja see tõi kaasa muinsuskaitse sekkumise. Võrus kaevati üles terve vana keskväljak koos suure hulga munakivide ja pinnasega ning viidi prügimäele, aga keegi ei teinud välja.

Lõunaeestlane kirjutas suvel, kuidas Võru linnas kaevati ajalooline turuplats üles koos kõige sinna juurde kuuluvaga ja teisaldati. Renoveeritava keskväljaku vanad munakivid ja sillutisekivid viidi vana staadioni taha prügimäele, kust linna inimesed neid otsimas käisid. Kohalikud mehed käisid seal metalliotsijatega mitu nädalat ringi ja viisid seljakottidega asju kaasa.

Kas muinsuskaitse jaoks jäi Võru keskväljaku asi märkamatuks või pole Võru leiud olulised või kuidas sellega on? Lõunaeestlane saatis muinsuskaitseameti avalike suhete talitusele selleteemalise küsimuse enam kui kuu aega tagasi, aga mingit vastust pole tulnud.

Muidu nõuab muinsuskaitse inimeste majade puhul karmilt vanade akende, uste ja katuste taastamist endisel kujul, aga ajaloolisest turuplatsist ei tehta väljagi. Mis toimub?!

Kommentaarid

Viimased uudised