Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Elina Allas. Kuvatõmmis: Facebook

Võrus on seekord poliitrindel läinud eriti kuumaks, kui linnapea abikaasa, ajakirjanik Elina Allas on saatnud oma tuttavatele Facebooki kaudu laiali sõnumi, milles vürtsitab linnapea poliitilisi konkurente väljenditega „kuritegelik bande” ja „pätid”.

Esiotsa tundus selline sõnum lausa uskumatu, mistõttu tekkis kahtlus, kas Elina Allase konto on kaaperdatud ja konto omanik ikka täie mõistuse juures. Sestap võttis Lõunaeestlane äsja Prantsusmaalt peenelt reisilt saabunud Elinaga ühendust ja selgus, et konto polegi kaaperdatud. Elina tundis hoopis sügavat huvi, kes selle sõnumi Lõunaeestlasele lekitas. Kuigi Elina seda ei uskunud, tuli sõnum Lõunaeestlasele anonüümsest allikast.

Loo muudab pikantseks asjaolu, et pättideks nimetatakse linnavalitsuse opositsiooni liikmeid, kelle ülesanne ongi linnavalitsuse tööd ja tegevust kritiseerida. See pole uudis, et Võru linnavalitsus peab opositsiooni liikmeid pättideks, aga keegi pole seda seisukohta veel nii avalikult väljendanud.

Tegelikkuses on Võru linnavalitsus ise viimasel ajal paistnud silma kuritegeliku käitumisega. Näiteks hoiab linnavalitsus ametis linnaettevõtte AS Võru Vesi juhti Jüri Miksi, kellel tuvastati autot juhtides kriminaalne joove. Miks esitas ise lahkumisavalduse, aga teda hoiti kinni, kuna vastasel korral oleks võimuliit lagunenud ja linnavõim kaotanud oma jalgealuse. Võimu nimel tehti kõik selleks, et ilmne kuritegu kinni mätsida.

Võru abilinnapea Sixten Sild sai endaga seotud MTÜ-dele linnakassast aastatel 2014-2016 kokku 16 000 eurot korruptiivset tulu. Kui linnavolikogu IRLi fraktsioon asjale tähelepanu juhtis, läks Sild ise kiiresti politseisse ja pääses tänu ülestunnistusele süüdimõistmisega väärteos ning 200-eurose trahviga. Sixten Sild jätkas abilinnapea ametikohal edasi, kuigi näiteks poliitik Neinar Seli mõisteti sama asja eest kriminaalkorras süüdi.

Võru linnavolikogus on praeguse linnavalitsuse tööl teraselt silma peal hoidnud IRLi fraktsioon ning esitanud ohtralt arupärimisi. Linnapea abikaasa saadetud kirjas tuld ja tõrva kaela saanud Võru linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimees Tarmo Piirmann ütles pärast kirjaga tutvumist järgmist: „Nii madalale pole minu mäletamist mööda Võru linna ajaloos keegi laskunud. Tekib küsimus, mis tänastel võimumeestel varjata või karta on, et sedavõrd meeleheitlikult ja valimatult valesid kasutades püütakse IRL-i inimesi mustata.”

Sõnumi sisu on toodud järgneval pildil, aga siin on selle sisu tekstina:

Head FB sõbrad, kes te saate valida Võru linnas! Valige keda iganes õigeks peate, aga aidake palun hoida Võru linna juhtimisest eemal IRLi ilmselgelt kuritegelik bande! Linna vara ja linnale makstavad maksud on meie ühine vara. Võru IRL ei ole tõesti ausate kavatsustega seltskond. Vähe sellest, et nad on valimisbrošüüridele meeletu raha kulutanud, juba viinaga hulk hääli ostnud ja inimestele käinud valesid rääkimas, on nad nüüd ära ostnud ka ühe kohaliku portaalikese Lõunaeestlase ja palganud sinna Inno Tähismaa laimavaid muinasjutte kirjutama. Tähismaad kirjutavad teatavasti selle laulu, kes neile parajasti maksab. Valige reform, kui arvate, et nad seisavad teie huvide eest – nad on teinud ka üsna korraliku puhastuse oma Võru rakukeses, valige Keskerakond – Ülo Tulik on mõistlik mees, valige VV – Tõnu Jõgi ja Anti Paap on igati asjalikud. Aga palun hoidke Võru linna varast, meie ühisest varast eemal IRLi pätid ja rääkige sellest ka oma vanaemadele ja tuttavatele viinaninadele. NB! See üleskutse siin ei kehti teiste piirkondade IRLi kohta.

Viimased uudised