Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tühi joogivee alus Võru Rimis teisipäeva õhtul.

Kuivõrd Võru linnavalitsus polnud kriisiplaani välja töötanud, nagu selgus, siis valitses juhtkonnas täielik peataolek, mistõttu ei suudetud reageerida õigeaegselt elektri kadumisele ega korraldada inimestele veevarustust.

Vesi oli Võrus kraanides must ja haises mitu päeva, alles täna, kolmapäeval tuleb kraanist puhas vesi, mida kannatab juua. Vahepeal tuli kraanist pruuni vett, mistõttu pole ime, et poest oli joogivesi ära ostetud.

Võru linnavalitsus ei suutnud täita oma seadusjärgset kohustust ja inimestele puhast joogivett tagada, mis pole ime, arvestades linnapea üldist saamatust. Linnapeal oleks paras aeg peeglisse vaadata ja amet maha panna. Tal jätkus nahaalsust veel hiigelsuurt preemiat vastu võtta. Mille eest? küsivad linnainimesed. Kõik oli ja on siiani tegemata.

Jobu linnapea on kõige suurem oht kriisiolukorras, Võrus realiseerus see 100 protsenti. Riik peaks edaspidi reageerima sellises olukorras ja eemaldama kasvõi ajutiselt saamatu juhtkonna, sest Lõuna-Eestis piiri ääres on jobu linnapea julgeolekuoht terve Eesti jaoks. Konkreetselt Võrus valitses linnavalitsuse saamatuse tõttu pühapäeva õhtul paanika, inimesed sõitsid linnas ringi, et viga otsida, koguneti massiliselt Konnametsa alajaama juurde, mis takistas kokkuvõttes elektrivarustuse taastamist terves maakonnas.

Nagu ka Ekspress kirjutas, tuleb süüdlaste otsimisel pöörata pilgud allapoole ja Võru linna ning maakonna puhul on see isik Võru linnapea Anti Allas. Kõik pretensioonid talle!

Viimased uudised