Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Konkursi võidutöö „Looduse mustrid“ ja selle autor Urmas Štubis. Foto: Vilve Oja

Neljapäeval, 8. mail 2025 kuulutati välja käsitöötoodete konkursi „Silmäilo” tulemused.

MTÜ Vana-Võromaa Käsitüü poolt korraldatud konkursil sai peapreemia Urmas Štubis, kelle käe all oli valminud loometöö „Looduse mustrid” – kaunid puust ehtekarbid koos puust sõlgedega. Komplekte kirjavad puu looduslikud mustrid, iga karbikese põhja alt ning sõletaguselt saab lugeda, mis puust on karp ja sõlg tehtud. Iga komplekt on ainulaadse mustriga. Meistri mõttelendu silmailu loomisel suunas sel suvel toimuv üldlaulupidu – rahvuslike stiliseeritud rõivaste kaunistuseks sobib puust sõlg väga hästi ja sõle disain lubab seda kanda üsna erinevate rõivastega.

Seekordsel konkursil tuli välja anda kaks võrdväärset II preemiat, sest hindepunkte said võrdselt kaks konkursitööd. Eelolev laulupidu oli inspireerinud ka Helve Allat, kes esitas konkursile ISEOMA laululinnud – vildist valmistatud pisikesed pidurüüs linnukesed, mida saab kanda kas prossina, ripatsina või võtmehoidjana. Pilkupüüdva prosside sarja „Mälestus” oli valmistanud Ülle Hummal, kelle töös tõi komisjon välja leidliku materjalikasutuse mis on andnud luksuslikult mõjuva tulemuse, kuigi autori taotlus oli eelkõige lihtsus.

Eripreemia uudse materjalikasutuse ning kauni teostuse eest pälvis hindamiskogult Birgit Tuulemets, kes oli loonud hämmastava ehtekomplekti ning mõjusa väeka vöökoti. Mõlemas töös pärines osa kasutatud materjalist kaladelt. Koos Karula seeliku triiburõivaga olid mängu läinud pargitud kalanahk ja kala selgroolülid, mida seni väga harva on käsitöös pruugitud.

Noore tegija preemia pälvis 12. aastane konkursil osaleja Eliise Lauk, kes oli valmistanud võtmehoidja „Päikesekera”. 

Konkurss „Silmäilo” toimus 17. veebruarist kuni 30. aprillini, laekus 17 erinevat tööd, osales kolmteist meistrit. Töid hindasid rahvakultuurispetsialist Võru maakonnas Aigi Pall, loomevaldkonna spetsialist Aire Kokk, Võru Kesklinna kooli käsitööõpetaja Eha Sammalpärg, käsitöömeister Virve Niilisk Karula kihelkonnast ning käsitöömeister Vilve Oja Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ-st. Hindajatel jagus kiitust ning tunnustust iga meistri loomingu kohta. Tööde teostus oli väga heal tasemel, toodete juures olid põnevad lood, läbimõeldud olid pakendid.

Tänukirjad ning tunnustused kõigile konkursil osalenutele anti üle 8. mai pealelõunal Vana-Võromaa käsitüüesinduses Võru Ideekojas. Samas olid vaatamiseks välja pandud kõik konkursile esitatud esemed. Konkursil osalenud toodetega saab tutvuda fotode vahendusel

Vana-Võromaa Käsitüü FB lehel: https://www.facebook.com/vanavoromaahandycraft/

Näitus-müüki konkursitöödest saab külastada alates 3. juunist tööpäeviti kell 11-17, laupäeviti kell 11-14  Võru Ideekoja maja I korruse käsitüüesinduses (Vabaduse tn 12/2, Võru). Valik uutest toodetest jõuab peatselt müüki ka Vana-Võromaa e-poe Uma Puut kaudu.

Tänavune konkurss „Silmäilo” oli järjekorras seitsmes, varem on Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ korraldanud tootekonkursi teemadel „Savvusann”, „Aigu om!”, „Mõtsa poolõ”, „Kirjun om väke”, „Latsõlik ja lustiline”, „Minkastki midägi”.

Viimased uudised