Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aasta suurettevõtja OÜ Cristella VT esindaja Margit Rahuoja auhinda kätte saamas. Pildistas Aigar Nagel

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas 18. novembril Võru Kultuurimajas Kannel toimunud pidulikult tunnustamisüritusel maakonna parimaid ettevõtjaid. Hindamiskomisjonile laekunud 26 kandidaadi seast valiti laureaadid kaheksas kategoorias. Aunimetuse pälvisid OÜ Cristella VT, Estelaxe OÜ, Aluweld OÜ, Vastseliina Pagarikoda OÜ, Baltic Steelarc OÜ, Vello Saar, Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus ja õpilasfirma Mäts.

Aasta suurettevõte OÜ Cristella VT tegevusalaks on sügavkülmutatud pagaritoodete tootmine ja müük. Toodang turustatakse nii Eestis kui ka teistes Euroopa Liidu riikides. Ettevõtte tegeleb pidevalt tootearenduse ja uute toodete turule toomisega. 2019 aastal tehti investeeringud tootmisseadmetesse ja -tehnoloogiatesse suurendamaks tootmise efektiivsust ja toodete kvaliteeti. Juurutati IFS toiduohutuse standard ning seeläbi tagati toiduohutus veelgi kõrgemal tasemel.  Ettevõte annab tööd 277 töötajale.

Aasta väikeettevõte Estelaxe OÜ tegutseb aastast 2008. Valmistatakse plastmasstooteid. Põhitoodanguks on mootorkelkude ja rongide istmete tootmine. Samuti valmistatakse laialdaselt elastomeertooteid. 2020. a. veebruaris valmis Võrukivi tööstuspargis uus tootmishoone pidalaga 4800m2. Ettevõttes on  juurutatud kaasaegne tootmistehnoloogia. Ettevõte annab tööd 49 töötajale.

Aasta mikroettevõte OÜ Aluweld on metallitöötlemise ettevõte, mis on keskendunud lehtmetallist ja profiilmaterjalist toodete valmistamisele. Ettevõtte arendamisel peetakse oluliseks pidevat arengut nii töötajate oskuste kui masinapargi täiustamisel. Lühikese ajaloo vältel on suudetud välja arendada tootmine, mis suudab klientidele pakkuda kvaliteetseid teenuseid ja tooteid. Ettevõtte edu aluseks on pikaajalised kogemused metallitöös ja rangeid nõudmised kvaliteedi osas. Tööd antakse 9 töötajale.

Aasta startija on Vastseliina Pagarikoda OÜ, mis alustas tegevust 2019. aasta maikuus. Ettevõte tegeleb pagaritoodete tootmisega Vastseliina piirkonnas. Tänu ettevõtlikkusele ja julgele pealehakkamisele on ettevõte vastu pidanud keerulisele viiruseperioodile ja panustab pidevalt tootearendusse, luues uusi maitseid ja täiustades traditsioonilisi tooteid. Tööd antakse 2 töötajale.

Aasta tööandja tiitel anti ettevõttele Baltic Steelarc OÜ, mille tegevusala on erinevate metallkonstruktsioonide valmistamine. Töödeldavate metallide hulka kuuluvad must metall, roostevaba teras ja alumiinium. 2019. a teisel poolel alustati uue tootmishoone rajamisega Kobela tööstusalale. Ettevõte panustab töötajatele töötingimustele, uues valminud tootmishoones on töötajate puhketuba koos kööginurgaga, pesemisvõimalused pärast tööpäeva lõppu, iganädalane tööriiete pesu ning väljavahetamine kulumise korral. Tööd antakse 30 töötajale.

Aasta ettevõtja tiili sai Setomaa valla ettevõtja Vello Saar, kes on ühiskondlikult aktiivne ning üks suuremaid Eesti kuurortravi arendajaid. Vello Saar on eelkõige tuntud Värska Kuurortravikeskuse juhina, mis ühendab endas ettevõtteid Värska Veekeskus AS ning Värska Sanatoorium AS. Saar tegutseb järjepidevate arengute nimel – viimase arendusena toodetakse Värska mineraalveest TSILK nina- ja kurguspreid; käesoleva aasta suvel renoveeriti sanatooriumi hotellikorpust ning ka kevadine eriolukord on edukalt seljatatud.

Aasta ettevõtlust toetava teo tunnustuse sai Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus (KEIK), mis mängib olulist rolli Kagu-Eesti ettevõtluskliima arendajana. KEIK on sillaks keskuse asukate ja lisandväärtuste kasvatajate ja institutsioonide ja teenusepakkujate vahel. Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuses tegutsevad aktiivsed inimesed.

Aasta õpilasfirma tiitli sai Võru Gümnaasiumis tegutsenud õpilasfirma Mäts, kelle missiooniks oli vähendada keskkonna reostust. Ettevõtlikud 11. klassi noormehed pakkusid loodussõbralikku alternatiivi plastikut sisaldavatele ja poelettidel leiduvatele närimiskummidele. Nad tootsid käsitööna valminud nätsu, mida pakendasid vahapaberisse.

Viimased uudised