Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Preemiate hääletus Võru volikogus. Foto: Lõunaeestlane

Võru linnavolikogu sotsiaaldemokraatlik enamus kinnitas täna preemiad linnapeale ja kahele abilinnapeale, milleks kokku kulub üle 10 000 euro.

Võru linna raamatupidamise andmetel kulub preemiateks 7900 eurot ja sellele lisanduvad maksud summas 2670,20 eurot, kokku on kulu linnale 10 570 eurot ja 20 senti.

Preemiate maksmise otsuse seletuskirja kohaselt on linnapea ja abilinnapead käinud nädalavahetustel linna üritustel ning pole selle eest tasu saanud.

Võru linna allasutustes kehtib veidi teistsugune põhimõte, et nädalavahetustel ja muul vabal ajal tööl oldud aja eest saab võtta vaba päeva. Võru linnavalitsuse liikmed aga on vana sotsialistliku kombe kohaselt võrdsematest võrdsemad ning tahavad raha kohe kätte saada.

Volikogu liikmetest olid preemiate maksmisele poolt järgmised volikogu liikmed: Ülo Tulik (Keskerakond, volikogu esimees), Argo Mõttus (sotsid, linnavolikogu aseesimees), Merle Koik (Reformierakond), Olev Lüütsepp (Reformierakond), Juri Gotmans (sotsid), Helga Ilves (sotsid), Inge Järvpõld (sotsid), Halliki Karba (sotsid), Kasper Keps (sotsid), Margit Kõivomägi (sotsid), Ene Liivamägi (sotsid), Viktor Puolakainen (sotsid), Hille Saarepuu (sotsid), Jüri Miks (Keskerakond) ja Rein Peedumäe (EKRE). Preemiate maksmise vastu olid vaid Anti Haugas (Reform) ja Tarmo Piirmann (Isamaa). Linnavolikogu liige Tarmo Pirmann nõudis nimelist hääletust, aga selle ettepaneku hääletas volikogu sotsidest enamus maha.

Viimased uudised