Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tõnu Anton oma Võru kodus.

Võrus varem aastaid aktiivselt poliitikas kaasa löönud, ent nüüdseks aktiivsest poliitikaelust taandunud Tõnu Anton ütles, et tema nimetab sotse selgrootuteks.

„Nad painduvad vastavalt sellele, kuidas neid vajutada,” leiab Anton, „ja liiguvad vastavalt sellele.” Antoni väitel on see halb ja ohtlik.

Näiteks põllumajandustoetuste kokkuleppimise ajal Euroopas Liiduga oli Antoni väitel põllumajandusministriks sots Ivari Padar. Antoni sõnul lepiti Padari juhtimisel kokku tingimused, mis on Eesti põllumeestele kõige kahjulikumad terves Euroopa Liidus. „Miks seda oli vaja teha?” küsib Anton. Alates sellest ajast on Eesti maaelu alla käinud, kuna Eesti toetused on kordades, kohati lausa 10 korda väiksemad kui teistes riikides, samas läheb Euroopa Liidu eelarvest suurim osa just põllumajandusele. See on Antoni väitel ka põhjuseks, miks Eestisse pole saabunud loodetud rikkust: seda ei saagi juhtuda, kui raha mujale jagatakse.

Teiste riikide suuremad toetused on peamine põhjus, miks mujal riikides, isegi Saksamaal on toidukaup odavam kui Eestis, kuigi sealsed sissetulekud on mitu korda kõrgemad. Samuti on Eestist kui pikaajalisest toiduainete eksportijast saanud toiduainete importija.

Võrus pole sotsid Antoni sõnul midagi suurt suutnud kurja teha, kuna viiakse ellu projekte, mis olid ette valmistatud ja käima lükatud juba eelmiste linnapeade ajal. Need on siis näiteks Kesklinna Kooli remont ja Vilja-Räpina ringristmik. Küll aga häirib Antonit, et mingeid uusi ideid pole välja pakutud.

Näiteks endine linnapea Jüri Kaver oli Antoni väitel visionäär, kes tõi Võrru Navitrolla pildid ja tahtis teha vastava teemapargi. Praegune linna juhtkond aga on passiivne, kuna osa neist ei elagi Võru linnas ja kasutavad linnavõimu ära vaid hüppelauana kuhugi mujale, näiteks Riigikokku saamiseks.

Kuigi Anton on endine keskerakondlane, siis sümpatiseerib talle praegu kõige rohkem hoopis EKRE, kuna nad seisavad Eesti riigi ja rahva huvide eest. Mitmed teised erakonnad aga Eesti ja eestlaste huvide eest ei seisa, kuna sellega välismaal plusspunkte ei teeni.

Kommentaarid

Viimased uudised