Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru vallavolikogu liige Ain Lõiv (paremal) üksi vallamaja istungisaalis.

Võru vallavolikogu istungisaalis oli täna vallamajas tähtsate küsimuste arutelul kohal ainult üks saadik – Ain Lõiv. Kõik ülejäänud saadikud olid sõitnud Brüsselisse.

Võrus volikogu istungil kohal olnud volikogu liige Ain Lõiv ütles, et tema otsustas Brüsselisse mitte sõita, sest tal oleks olnud raske 4 päeva töölt ära olla, samuti pidas ta sõitu kalliks, arvestades, et valla pole raha, et toetada kooliõpilaste huviharidust vajalikus mahus.

Lõiv ütles, et enne haldusreformi lubati, et huvihariduse olukord paraneb, aga tegelikkuses tõmmati huvihariduse toetust hoopis vähemaks.

Kohapeal olnud Võru vallavalitsuse liikmed polnud nõus ütlema, kui palju läks valla jaoks terve volikogu ja vallavalitsuse sõit Brüsselisse maksma. Väimela kogukonna esindaja Tiiu Ritari oli välja arvestanud, et see maksis koos majutuste ja transpordiga kokku ligi 10 000 eurot.

Sellest rahast oleks näiteks piisanud lastele vajaliku huvihariduse tagamiseks.

Volikogu põhjendas Brüsselisse sõitu sellega, et Ivari Padar kutsus. Kogukonna esindajad peavad Brüsselisse sõidu põhjuseks asjaolu, et Väimela kanala asja ei tahetud arutada rahva juuresolekul.

Rahvas oligi väga tige. Näiteks Väimela kogukonna esindaja Jaan Haga ütles, et kanala seotud sigaduste pärast peaks vallavanem tagasi astuma.

Brüsselis toimunud volikogu istungit sai jälgida videoekraanilt, aga inimesed kurtsid, et pilt oli udune ja väga halvasti oli kuulda. Side oli ainult ühepoolne, mis tähendab, et Ain Lõiv ega keegi teine ei saanud Võrust valla juhtkonnale küsimusi esitada.

Vaatamata pildi ja heli kehvale kvaliteedile protokolliti ja salvestati istung Võrus. Tõenäoliselt tuleb protokoll puudulik.

Kommentaarid

Viimased uudised