Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru vallavolikogu istung oli kuvatud vallamaja seinale.

Võru vald hakkab kaaluma tselluloositehase rajamist endise Orava valla territooriumile kohta, kus omavahel ristuvad praegu Võru, Räpina ja Setomaa vallad.

Teema oli eile arutusel Brüsselis toimunud Võru vallavolikogu istungil. Kuivõrd vallamaja seinale kuvatud pilt ja heli oli kehvakesed, oli raske aru saada üksikasjadest, aga nagu oli Brüsselist kuulda, siis võib uus tehas tuua juurde ligi 200 töökohta. Tehas võtab enda alla ligi 100 hektarit maad.

Võru valla juhid on kohtunud tselluloositehase eestvedaja Aadu Polliga. Tselluloositehase rajajad on huvitatud raudtee lähedusest.

Võru vallavolikogu liikmed avaldasid lootust, et need pole madalapalgalised välistööjõu töökohad, mida looma hakatakse. Ühtlasi lisati, et uus tehas võib panna põntsu Värska sanatooriumile, kuna tehase jaoks hakatakse võtma vett Värskast ja laskma sinna kasutatud vett tagasi.

Tselluloositehase rajamisele Tartu külje alla vastu seisnud endine peaminister Andrus Ansip ütles naljaga pooleks, et pärast tehase rajamist Emajõe äärde saab jõest keedetud kala.

Kommentaarid

Viimased uudised