Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavalitsus asus täna, esmaspäeva hommikul esimese asjana eilse tormi purustuse jälgi uuel keskväljakul likvideerima. Tormis kukkus maha terve rida puid, mis purustasid keskväljaku kallihinnalised pingid. Need koristati esimese asjana ära.

Väljakul olnud töömehed rääkisid, et see oli linnavalitsuse korraldus kiiresti jäljed likvideerida, justkui oleks toime pandud mingi kuritegu. Kui Lõunaeestlane kohale jõudis, sõitsid töömehed kiiresti minema, jättes osa platsist puhastamata.

Keskväljakul olnud linnakodanik Jüri Luik ütles, et taheti varjata seda, et keskväljaku kaks kallihinnalist pinki puude all purunesid. Luik ütles, et on lubamatu, et Võru-suguses linnas elekter nii pikaks ajaks ära läheb ja soovitas koondada ning esitada linna vastu kahjunõudeid. Nimelt jättis linnavalitsus oma kohustused täitmata ja inimesed informeerimata. Reageeriti alles mitu tundi hiljem, kui väljas oli pime, vesi ära läinud ja telefonid tummad. Inimesed olid mitu tundi teadmatuses, kuigi kohe algul oli selge, mis oli elektrikatkestuse põhjus – rike alajaamas – ja et selle parandamisega läheb kauem aega.

Nagu ütles Jüri Luik, sõitsid inimesed pärast elektri äraminekut paaniselt mööda linna ringi ja otsisid kohta, kust toitu osta või autot tankida. Samuti oli puudu veest, mida Jüri Luik omaenda kaevust abivajajatele jagas. Linnas valitses paanika ja kaos.

Ühtlasi ütles Jüri Luik, et niigi ära nuditud keskväljak jäi nüüd puude osas veel hõredamaks ja muutus veel koledamaks kui see oli. Teisest küljest aitab Vanajumal kaasa sellele, milleks inimesed on olnud seni olnud võimetud – koristada linna keskelt see kole kola ära.

Vaata intervjuud siit:

Viimased uudised