Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linn enne valimisi mingeid olulisi otsuseid ei teinud, et mitte inimesi ärritada. Kohe pärast valimisi on aga kavas kohe kaks otsust: endise naftabaasi maa ostmine Kose tee ääres ja lahkumine tervislike linnade võrgustikust.

Naftabaasi maa ostmiseks on kavas sõlmida Kaitseministeeriumiga heade kavatsuste kokkulepe, kus Võru linn ostab aadressil Kose tee 8 12,2 ha maad, mis praegu kuulub OÜ-le Smartoil. Pärast seda likvideerib Võru linn nimetatud kinnistul reostuse ja kui kõik see on ära tehtud, siis müüb selle maa edasi Kaitseministeeriumile. Kõik see peab olema tehtud 2021. aasta lõpuks, et kinnistul saaks ehitamisega alustada 2022. aasta algul. Kui aga Võru linn sellega hakkama ei saa, siis saab Kaitseministeerium õiguse laiendada Taara linnaku parklat nii nagu varem oli planeeritud.

Lahkumist tervislike linnade võrgustikust aga põhjendab linna juhtkond sellega, et aastane liikmemaks tõusis 200 euro pealt 300 euro peale. Tegelik põhjus on aga asjaolu, et tervise edendamine ei too valijate hääli. Kui Anti Allas linnapeana alustas, propageeris ta aktiivselt rattasõitu ja kavas oli rajada linna risti-rästi läbiv rattateede võrgustik. Nüüd pole sellest enam midagi kuulda. Selle asemel on linn sisenenud meediaärisse ja annab välja ligi 6000-lise tiraažiga tasuta ajalehte, mida pannakse linnas kõikidesse postkastidesse. Ajalehes ilmuvad nõuka aja stiilis propagandamaterjalid linna juhtkonna edusammude kohta.

Lõunaeestlane paneb eelnõud siia lugemiseks üles:

Lae alla [2.23 MB]

Kommentaarid

Viimased uudised