Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linn tähistab tänavu oma 238. sünnipäeva 18.–20. augustil toimuvate traditsiooniliste linnapäevadega. Mitmekesine programm pakub ühtviisi põnevust ja huvitavat tegevust igale vanusegrupile.

Linnapäevade kogukondlik avalöök antakse neljapäeva, 18. augusti õhtul, kui toimub ummamuudu liina üüjuusk.

Reedel, 19. augustil saab teoks Võru esimene kirjandustänav „Katariinast Kreutzwaldini“. Katariina alleel saab vaadata näitusi, kuulata noorte luuleesitlusi, Võrumaalt pärit kirjanike mõtteid, mitmesugust muusikat, laenutada raamatuid, lugeda, meisterdada.

Võru linna sünnipäevapidustuste ühendavaks teljeks on viimaste aastate traditsiooniks kujunenud perepäevad, mille sisse mahub hulgaliselt sportlikke tegevusi, laulu ja tantsu, pisut teadust, iga-aastaselt suurt tähelepanu pälvinud vanatehnikanäitus ning laadamelu. Avatud on töötoad ja terve rida põnevaid näitusi. Valdav osa linnapäevade sündmustest toimub Võru keskväljakul, ent huvitavaid tegevusi leiab ka tänavatel, Tamula rannas, Kandles, Katariina alleel, Kreutzwaldi pargis, JJ-Street Tantsukoolis, Vee tn tenniseväljakutel ja Liiva-ATE hoovis.

Õhtuid jäävad lõpetama kontserdid: reedel kell 20 on Võru keskväljakul kavas rahvapidu ansamblitega Vennaskond ja Nedsaja küla bänd ning laupäeval kell 20 esineb Tamula rannas järvelaval Võru Muusikakooli sümfooniaorkester.

Järvelaval antakse üle ka tänavune Võru linna teenetemärk ning toimub konkursside „Kaunid kodud 2022“ ja „Lilleline Võru“ parimate tunnustamine.

17.–21. augustil toimub linnapäevade raames ka rahvusvaheline muusikafestival „Võru kõla“ ning Kagukeskuse parklas on alates 19. augustist avatud Baltic Rides Tivoli.

Linnapäevade kava asub siin: http://go.vorukannel.ee/avalik/LINNAPAEVAD_15.082022.pdf

Viimased uudised