Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna algavad meeleolukad üritused Võru lasteaias Päkapikk, mis saab sel aastal juba 50. aastaseks. Kõigil huvilistel on võimalik osa võtta nii tänasest lasteaia avatud uste päevast kui homsest laadast, rongkäigust ning ühislaulmisest.  

Väärikas eas, ent elurõõmust pakatava lasteaia põhiväärtusteks on avatus, koostöö, tervislikkus, ettevõtlikkus ning järjepidevus. Lasteaia juhataja Merike Urmi ning õppealajuhataja Anita Punamäe sõnul soodustab lasteaed õuesõpet, mis tähendab seda, et väljas käiakse iga ilmaga, ka tuulise ja porisega, kui just ei kimbuta väga suured miinuskraadid. Lastele meeldib õues õppimine väga ning neid võimalusi oodatakse elevusega. Eile said põnnid pikalt väljas möllata, sest oli lasteaia õuesõppepäev.

Samuti peetakse Päkapikus väga oluliseks koostööd nii laste kui kogukonnaga. Ka emadel-isadel on võimalik tegevustes kaasa lüüa. Hästi palju on üritusi peredele – tegutsevad erinevad töötoad, koos valmistatakse rahvariideid ja muusikariistu ning muidugi päkapikke.

Lapsi on lasteaias hetkel 208 ning tegutseb kümme rühma, neist kolm sõimerühma ning üks sobitusrühm. Ühes rühmas on 24 last. Lisaks õpetajatele tegelevad lastega ka logopeed ning eripedagoog.

Igav lastel Päkapikus juba ei hakka, sest erinevaid tegevusi on neile seal küllaga. Igas rühmas on näiteks päris oma smuutimasin, mida kasutatakse väga innukalt. Tüdrukutel ja poistel vahet ei tehta, kõik tegevused on neil koos – näiteks meeldib kõikidele põnnidele väga võileibu valmistada. Samuti on iga rühm teinud endale ise pesakasti lindudele. Saab õppida nii rahvatantsu kui kandlemängu, kangastelgedel kudumist, aga ka võru keelt ning robootikat. Lisaks käib Võru Kunstikool lastaialastele kunstiringi tegemas ning kord nädalas on võimalik osaleda liikumistunnis väljas.

Veel on Päkapikus au sees tervislik toitumine, näiteks morssi seal naljalt ei pakuta, vaid ikka naturaalset mahla. Toit ise üritatakse aga osta Võrumaa talunike käest, et see oleks võimalikult kohaliku päritoluga.

Kuna lasteiaias peetakse väga oluliseks sõbralikkust ning teistega arvestamist, siis õpetatakse seda ka lastele. Peamisteks reegliteks on, et kokkulepetest tuleb kinni pidada ning asju jagada. Nutitelefonid tuleb lasteaeda tulles koju jätta.

Sel nädalal läheb aga rõõmsas lasteaiaperes veel rõõmsamaks, sest on sünnipäevanädal ning üritustest palutakse osa saama ka linnarahvas. Juba täna teeb lasteaed oma uksed lahti ning kutsub kõiki huvilisi avatud uste päevale ning kell 15. 00 avatavasse sünnipäevakohvikusse lasteaia saalis.

Neljapäev on aga Võru keskväljakul kella kolmest kuueni toimuva laada ning kella nelja ajal algava rongkäigu päralt. Rongkäigust võtab osa terve lasteaiapere ning see kulgeb marsruudil Vabaduse-Kreutzwaldi-Katariina allee-Võru keskväljak. Kell 16.30 on kõik oodatud osa saama ühislaulmisest, mis toimub samuti Võru keskväljakul.

Palju õnne Päkapikule ja kohtumiseni lasteaia sünnipäevaüritustel!

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised