Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kesklinna kool

Praegu kolme katuse all töötava Võru Kesklinna Kooli käsutusse jääb tuleva aasta alguses algava remondi järel kaks hoonet.

Sihtasutus Innove kinnitas Võru linnavalitsusele kooli remondiks 2,56 miljoni euro eraldamise. Raha tuleb riigi põhikoolivõrgu optimeerimise programmist ehk toetusena nendele koolidele, kus remondi järel väheneb kasutatav pind.

Võru Kesklinna Kooli käsutuses on praegu lisaks peahoonele ka õppehoone ja õppetöökoda. Pärast projekti lõppu jääb koolile korda tehtud peahoone ning väike osa kõrvalhoonest, kuhu jäävad söökla- ja köögiruumid, teatas linnavalitsus.

Õppehoone ja õppetöökoda lähevad aastaks 2022 järk-järgult kooli kasutusest välja. Peahoonesse tuuakse poiste töökoda, tütarlaste käsitöö, arvutiklass, väike- ja keeleklassid.

Kolmandale korrusele luuakse avatud õpiruum ning põhihariduse kättesaadavuse parandamiseks on koolimajja projekteeritud lift, et tagada liikumispuudega lastele võimalus hoones liikumiseks.

„2013. aastal sai täielikult rekonstrueeritud Võru Kreutzwaldi Kool, 2015. aastal valmis linnas nn puhas gümnaasium ning 2018. aasta lõpuks, kui Kesklinna kool saab rekonstrueeritud, saame põhikoolivõrgu lõplikult korda,” lausus Võru linnapea Anti Allas.

Koolis uuendatakse elektri- ja arvutivõrk ning vee- ja kanalisatsioonisüsteem, ehitatakse ventilatsioon. Küttesüsteem on juba uuendatud. Majal vahetatakse aknad ja fassaad soojustatakse. Hoovi ehitatakse jalgrattahoidla.

Linnavalitsus kuulutab hanke ehitaja leidmiseks välja sügisel ning ehitusega loodetakse alustada hiljemalt järgmise aasta alguses. Projekti kogumaksumus on üle kolme miljoni euro, millest Võru linna omafinantseering on pealt 450 000 euro.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised