Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

jüri miks

Mitmed Võru inimesed tunnistasid Lõunaeestlasele kätt südamele pannes, et Keskerakonna kandidaat Jüri Miks ostab hääli. Tavaline taks on pudel viina ja 10 eurot, miks makstakse peale valimisi. Nii oli see enne eelmisi valimisi 2013. aastal ja nii on see ka tänavu, 2017. aastal.

„Lolliks läinud või?!” reageeris Jüri Miks selliste süüdistuste peale, „kui on konkreetne fakt, pöördugu politseisse!”. Miks ütles, et ta ei maksa mitte kellelegi mitte midagi, ei enne ega pärast valimisi, räägitagu tema kohta mida iganes.

Viimane suurem häälteostmise aktsioon pidi toimuma pühapäeva hommikul Jüri ja Liiva tänava nurgal asuva viinapoe juures. Seal pidi öeldama, kelle poolt hääletada, siis pidid inimesed käima Liiva tänaval Kandle kultuurimajas asuvas valimisjaoskonnas hääletamas ja tagasi tulles saama 10 eurot ja pudeli viina. Kuuldavasti aga läks jutt liikvele, ja aktsioon jäi ära. Inimesed läksid kohale, aga kedagi kohal polnud.

Pühapäeval kohal käinud inimesed rääkisid, et neile ei öeldud, kelle poolt nad oleks pidanud raha eest hääletama. Nad avaldasid arvamust, et see võis olla Jüri Miks.

Üks inimene rääkis, et pühapäevane aktsioon jäi küll ära, aga Jüri Miksil on ka teine skeem: ta käib mööda linna ringi ja lubab inimestele raha ja viina siis, kui tal valimistel hästi läheb. See motiveerib inimesi tema poolt hääletama. Eelmistel valimistel oli Jüri Miks võtnud laenu ja inimestele korralikult kõik lubatu välja maksnud. Nüüd loodetakse sama seekordsetel valimistel.

Keskerakonna esinumber Võru linnas ja Võru piirkonna juht Anneli Ott ütles Miksiga seotud häälteostmise süüdistusi kommenteerides järgmist: „Kui kellegil on olnud selline asi, tuleb pöörduda politseisse, mina neist teadlik pole.”

Jüri Miks eitas kategooriliselt misiganes häälte ostmist. Tema sõnul räägivad tema kohta selliseid jutte konkurendid, kes ise tegelevad häälte ostmisega.

„Ega ma loll pole, et hakkan valimiste ajal raha andma või peale valimisi. Kui tahan tänada, siis selleks on teised võimalused,” ütles Miks. Tema sõnul on võimalik tänada näiteks vastuvõtu korraldamisega.

Miks ütles, et temale teadaolevalt tegelevad häälte ostmisega Võru linnas kõik peale valimisliidu „Võru eest”. Viimast ei mainita ilmselt seetõttu, et sellest ei kardeta mingit konkurentsi. Häälte eest pakutakse Miksi väitel pastakaid ja meepurke ning isegi kuni 100 eurot raha.

Miks on korduvalt jäänud joobes juhtimisega politseile vahele. Miks ise ütles, et ta enam alkoholi ei tarvita. Joobes juhtimise kohta algatatud kriminaalmenetluse kohta ütles Miks, et kohus vabastas ta karistusest.

Teadaolevalt on Võru linnas raha eest kaubeldavad ligi 500 häält. Valimas käis 2013. aastal 6173 inimest. Jüri Miks on Võrus kõige tuntum häälteostja, aga lisaks temale tegelevad teadaolevalt häälte ostmisega ka mitmed teised.

Politsei on hoiatanud, et häälte ostmine on kuritegu.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised