Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kadri Noormets ja Ivo Reinok. Pilt: Voronja galerii

Augusti esimesel nädalal avaneb Voronja galerii õuealal Sashami näitus „Sibulatee majad“, külla tuleb Tartu armastusfilmide festival tARTuFF ning algavad Kadri Noormetsa lavastuslikud giidituurid „Majandus/ Housing“.

4. augustil tuleb Voronja galeriile külla Tartu armastusfilmide festival tARTuFF. Festivalibuss väljub Tartust, Vanemuise alumisest parklast kell 13 ning jõuab Voronjasse Sashami näituse avamise ajaks. Kunstnik Sashami on alates aasta algusest Peipsiveerel ja Sibulateel ringi sõitnud ja üles joonistanud vanausuliste külade kirevat ja kohati ka hääbuvat arhitektuuri.

„Vanausuliste külad on ainuüksi selle aja jooksul, mile oleme Varnjas Voronja galeriid arendanud, päris palju muutunud. Vanu maju on maha võetud, et uusi asemele ehitada. Päris mitu maja on maha põlenud. Iga aastaga jääb aedades sibulapeenraid vähemaks ja muutumises on külade atmosfäär. Mõtlesime, et seda võiks paluda erinevatel kunstnikel jäädvustada,“ põhjendavad galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin kunstnik Sashami kunstiekspeditsiooni vajalikkust sibulakülades. „Kui külaelu on järgnevatel aastatel üles joonistanud, visandanud või maalinud ka teised kunstnikud, anname ühel hetkel välja piirkonda tutvustava kunstikogumiku,“ lisavad galeristid.

tARTuFFi päeval salvestatakse Voronja aias podcasti tARTu hääl episood, kus semiootik Jaanus Kaasik vestleb IX suvehooaja kuraatori Kadri Noormetsaga. Lisaks toimub kuraatorituur. tARTuFFi bussile saab pileteid osta Fientas: https://fienta.com/et/tartuff-voronja-1

5. augustil algavad galeriis näituse „IKOONILINE. eesmärk ja ettekääne” lavastuslikud giidituurid „Majandus/ Housing“, mille viivad läbi Kadri Noormets ja Ivo Reinok.

„Majandus on käimasoleva näituse jokker, salakaval rebane, lits ja trikster. Kui näitusel portreteeritud ikoonilised loovisikud olid mõneti üksnes ettekääne selleks, et jõuda nende jaoks oluliste kunstiteosteni, siis mille ettekääne võiks olla see näitus ise?“ tõstatab suvehooaja kuraator Kadri Noormets giidituuril küsimuse, millele otsitakse vastust tunni jooksul, mil tuur kulgeb mööda Voronja galeriid, et pöörata muuhulgas tähelepanu kunstiteoste vahele jäävale ruumile ja esemetele.

„Majandus/ Housing“ toimub neljal suvepäeval:

5+6+12+13 augustil 2022, kell 13, 15 ja 17.

_ _ _

Voronja galeriis on kuni suvehooaja lõpuni avatud veel kolm näitust. Paadikuuris saab näha Kadri Noormetsa kureeritud näitust „IKOONILINE. Eesmärk ja ettekääne“. Saunamajas on väljas Daniil Logovoi ikoonid, koondnimega „Pärisrikke mahapesemine“ ning Skulptuuride aias on avatud Eero Ijavoineni, Tuuli Puhveli ja Silja Truusi skulptuuride näitus „Kerge kokteil“.

Suvehooaeg kestab Voronja galeriis kuni 28. augustini 2022 ning näitused on avatud K-P 12-18.

Viimased uudised