Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Katku mask Itaaliast 14. sajandist.

No tere üle hulga aja! Ma ütlesin, et saab hull olema see olukord koroonaga, kas ma ei ütelnud? No eelmise valitsuse ajal oli veel ok! Mäletate, kuidas troika Ratas-Reinsalu-Helme kevadel koroona esimese lainega hakkama said? Nad olid nagu kindralid – neist õhkus otsustavust ning allaandmatust. Oli tunne nagu oleksin olnud vanajumala enda selja taga. Ratas oli kogu aeg televiisoris ja korrutas: kaks pluss kaks, kaks pluss kaks! See jäi kõikidele pähe ja nii sellele koroonale tuul alla tehtigi. Kaks pluss kahega!

Aga nüüd! Kallas on vist voodi alla pugenud ja väriseb seal, sest peaasjalikult on televiisoris ainult ära ehmatanud näoga poiskene Kiik, kes siis üritab midagi seletada. Et kuidas ikka ei saa seda või toda teha. Aga mida saab teha, tahaks selle peale küsida. Ja miks seda juba ei tehta? Kas on plaan oodata, kuni Eesti on koroonasurmade poolest maailma nummõr üts ja olukord veel hullem kui Hiinamaal Wuhanis? Tundub nii. Sest valitsus on kui taignas kinni – ei saa edasi ega ka tagasi. Ainult teadusnõukoda püüab veel olukorda päästa, aga teda ei kuulata. Haiglad on varsti täis ja arstid paanikas – kus sa haigeid paned, ku kohti pole?

Uhh, hirm tuleb kohe peale. Põgeneks kuhugi, aga kuhu? Piirid on ju kinni ja enne pead sadat dokustaati näitama, kui Euroopa suunal ühe sammu astuda saad. Ma nägin Timmi poes Allast. Valisime koos kartuleid. Tal oli kolm maski ees ja siis veel üks visiir ka. Küsisin, et no kuidas, kardad. Allas vastu, et ega jah, olukord on hull. Ja et temal on selline plaan: kui Eesti maailma nummõr üheks saab, siis tema paneb lihtsalt traktoriga Rõugest Läti poole ajama. Ja põrutab seni edasi, kui saab! Et traktor on võimas massin, palju võimsam kui mingi tühine auto, ja tal on just selline hästi võimsa mootoriga traktor, mis sõidab veel kiiremini kui mõni luksusmassin.

Mis siis, kui politsei kinni peab, küsisin mina. „Panen ikka edasi!” vastas tema. „Hispaaniani välja!” Ma ei saandki aru, kas ta mõtles tõsiselt või viskas villast.

Nojah, eks mingi varuplaan peab praegu igaühel tagataskus olema. Kas just on mõistlik traktoriga Hispaania poole sõitma hakata, aga kui ikka Kallas lõplikult hulluks läheb ning koroonaplahvatuse ohjamiseks midagi ette ei võta, siis on tõesti nii, et igaüks päästku end ise.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised