Võru naiskond rünnakul. Foto: Võrumaa Spordiliit

Naiste võrkpalli Balti liigas viimati 7. novembril võidurõõmu tundnud Barrus/Võru Võrkpalliklubi lõpetas kaotusteseeria, mille jooksul jäädi punktita neljas järjestikuses mängus. Eesti võistkondade jaoks edukale päevale pani punkti Tartu Ülikool/Bigbank.

Kodupubliku toetust nautinud Võru esindus oli kahes esimeses geimis lätlannade DU/MILATSSist selgelt üle, kolmas geim pakkus põnevust kuni viimaste punktideni. Avageimis oli koduvõistkond parem 25:15 ja teises 25:20 tulemusega. Kolmandas geimis jäid võõrustajad 22:23 kaotusseisu, kuid noppisid kolm järjestiksut punkti ja kirjutasid tabelisse 3:0 (25:15, 25:20, 25:23) võidu.

Üleplatsimängijaks tõusnud Salme Adeele Hollas panustas võitu 14 ja Margot Saharov 13 puntki. Kui viimastes mängudes jäi Võru esindus hätta pallingu vastuvõtul, siis täna näidati vastuvõtul head 71-protsendilist täpsust. Rünnakuid lahendati 32-protsendiliselt, koguti kuus bloki- ja seitse pallingupunkti. Lätlannade vastuvõtt oli 63%, rünnak 19%, blokis koguti kolm ja pallingul seitse punkti.

Eile tabeliliidriks tõusnud Tartu Ülikool/Bigbank jätkas hea hooga, võites kodusaalis 3:0 (25:15, 25:13, 25:19) tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse`i. Võitjate peatreener Hendrik Rikand andis võimaluse kõikidele 12 mängijale ja nii kogus ainsana kahekohalise resultaadi Annabel Huik, kelle arvele märgiti 10 punkti. Külaliste ridades lõpetas Dzintra Lember kohtumise 12 punktiga.

Tartlannade selgelt ülekaalu kinnitavad ka kolm statistilist näitajat – pallingu vastuvõtt 51%-30%, rünnak 40%-28% ja pallinguässad 12-2. Blokipunkte kogus TalTech viis ja Tartu võistkond kolm. Kohtumise, mis ühtlasi läks Eesti meistrivõistluste arvestusse, kordus on nähtav SIIN.

Turniiritabelis esikohal paiknev Tartu Ülikool/Bigbank on üheksa mänguga kogunud 24 punkti, lähim jälitaja TK Kaunas-VDU jääb kahe vähempeetud mängu juures maha kuue punktiga. 10 puntki noppinud Barrus/Võru Võrkpalliklubi tõusis üheksandalt kohalt seitsmendaks.