Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: n-srs Maria Tõkke

Ajal, mil 2. jalaväebrigaadi üksused peavad kaitseväe keskpolügoonil aktiivseid kaitselahinguid 1. jalaväebrigaadi ja liitlaste lahingugrupi üksuste vastu, teeb 2. jalaväebrigaadi tagalapataljon endast kõik oleneva, et varustada kaitses olevat üksust vajaliku ressursiga.

„Tagalapataljon on brigaadi orgaaniline toetusüksus, mis tänavusel Kevadtormil koosneb puhtalt ajateenijatest, kes tagavad üksustele kõiki lahingteeninduse lahingtoetuse funktsioone,“ ütles tagalapataljoni staabiülem major Rivo Aavel lisades, et säärased suured õppused nagu Kevadtorm on tagalapataljonile head kohad praktikaks. „Saab transportida reaalseid vahendeid reaalsetele üksustele ning ei pea midagi fiktiivselt läbi mängima vaid saamegi teha päris asja.“

Õppusel osalev tagalapataljoni varustuskompanii ülem aspirant Madis Rosar tõdes, et üksuste vajaliku ressursiga toetamine pole midagi kontimurdvat ega keerulist. „Näiteks minu roll on juhtida varude väljastamist tagalapataljoni aladel. Töö protsess on lihtne. Klient edastab meile tellimuse ja tuleb kohale või läheme ise talle lähemale ning anname varud üle,“ ütles aspirant Rosar.

Tagalapataljoni põhiülesanne on rahuaja väljaõppes administratiivne ja tagalatoetus. Rahuajal toetatakse 2. jalaväebrigaadi staapi ja Kuperjanovi jalaväepataljoni ning osaliselt lahingukooli. Vajadusel abistatakse ka tsiviilsektorit nii tehnika, varustuse kui ka väljaõppega. Sõjaaja ülesanne on reservüksuste formeerimise ettevalmistamine ja läbiviimine.

Kevadtormi õppus on jaotatud kahte peamisse etappi. 25.–30. aprillini toimub väliõppus, mille käigus mängitakse läbi etteantud taktikaline olukord ning 1.–8. maini toimuvad keskpolügoonil üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Lisaks liitlastele ning 1. ja 2. jalaväebrigaadi allüksustele osalevad Kevadtormil ka küberväejuhatus, õhuvägi ja sõjaväepolitsei.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe iga-aastane kevadine lahingõppus. Esimene Kevadtormi õppus peeti 2003. aastal Lääne-Virumaal. Eelmisel aastal toimus õppus Kevadtorm 29. aprillist 17. maini Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Harju- ning Jõgevamaal.

Viimased uudised