Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost

Üks enesetaputerroristidest, kes pühapäeval esimesel ülestõusmispühal Sri Lankal Negombos St.Sebastiani kirikus end õhku lasi, patsutas vahetult enne seda väljas ühe lapse pead, selgub avalikuks tulnud videost.

Mees kandis suurt seljakotti ja sisenes sellega kirikusse, pärast mida kärgatas plahvatus. St.Sebastiani kiriku plahvatuses hukkus vähemalt 110 inimest. See oli kõige ohvriterohkem plahvatus rünnakute seerias, mille tagajärjel hukkus kokku vähemalt 321 inimest ja vigastada sai üle 500 inimese. Hukkunutest 45 on lapsed, vahendab Daily Mail.

ISIS-e uudisteagentuur Amaq avaldas ka pildi, kus on reas 7 väidetavat enesetaputerroristi, kes Sri Lankal pommid plahvatama panid. Meeste nimed on Abu Ubayda, Abu al-Mukhtar, Abu Khalil, Abu Hamza, Abu al-Bara’a, Abu Muhammad, ja Abu Abdullah. Mehed seisavad ISIS-e lipu taustal ning kannavad näomaske, käes on meestel noad. Pildil on näha kaheksa meest vaatamata sellele, et teates on märgitud 7 inimest.

Sri Lanka võimude info kohaselt olid rünnakud mõeldud kätemaksuks Uus-Meremaa Christchurch’i rünnakule. Tänavu 15. märtsil tulistas kohalik mees Brenton Tarrant Uus-Meremaal mošeedes surnuks 50 inimest, kandes oma tegevust üle Facebooki kaudu.

Amarnath Amarasingam on Twitter

As expected, ISIS has just released video of the attackers in #SriLanka giving bayah (oath of allegiance) to Baghdadi. I’m going to do something I’ve never done before and post a short clip, because almost none of my Sri Lankan contacts have access to ISIS channels on Telegram. https://t.co/cmlzfD0Fmh

Allikas: Amaq

Viimased uudised