Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kutselistes päästekomandodes üle Eesti pandi esmaspäeva keskpäeval korraks tööle päästemasinate sireenid, et sel viisil tänada vabatahtlikke päästjaid tehtud töö eest.

Võrus sõitsid sel puhul garaažist välja päästeauto ning taevaliftiks kutsutav redelauto.

„Vabatahtlikud päästjad on kutselistele väga suureks abiks,” kinnitas Võru päästekomando juhataja Kaino Zilmer Lõunaeestlasele. „Nad on tublid, nad on aktiivsed ja alati nõus reageerima. Kunagi ei ole nad meid alt vedanud.”

Tuleb ette, et mõnel puhul on just vabatahtlikud esimesed päästjad, kes õnnetuspaigale jõuavad. „Omas piirkonnas on täiesti normaalne, kui nad jõuavad enne kutselisi,” sõnas Zilmer.

Eestis tegutseb praegu kokku 114 vabatahtlikku päästekomandot ja ligi 2000 vabatahtlikku päästjat. Koos kutseliste komandodega päästetakse aastas 250-300 inimelu ja hoitakse ära varakahju 400-600 miljoni euro eest, teatas päästeamet.

„Päästeala vabatahtlikud on professionaalsed, pühendunud ning teevad oma tööd väga hästi. Vabatahtlike komandod loovad sarnaselt kutselistele päästjatele oma kogukonnas turvatunnet ning vabatahtlik päästja on tihti inimeste jaoks kõige lähem turvalisuse eestkõneleja,” tunnustas päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi.

Eestis on ligi 1000 abipolitseinikku

Rahvusvahelist vabatahtlike päeva tähistas esmaspäeval ka politsei- ja piirivalveamet (PPA). „Politsei- ja piirivalveameti meeskond pole ainult meie ametnikud, vaid ka abipolitseinikud ja vabatahtlikud merepäästjad, kes on meie jaoks asendamatud,” PPA peadirektor Elmar Vaher.

Politsei julgustab kõiki, kel on huvi seista oma kogukonna turvalisuse eest ühinema abipolitseinike ridadega. Eestis tegutseb praegu ligi 1000 abipolitseinikku, kes on sel aastal panustanud politseitegevustesse ligi 100 000 töötundi. 330 vabatahtlikku on sel aastal osalenud 62 merepäästesündmuse lahendamisel ning aidanud kümnetel inimestel turvaliselt kaldale jõuda.

Vaata videost, kuidas Võru päästeautodega vabatahtlikele au anti.

Arved Breidaks

Viimased uudised