Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: vbl Ardi Hallismaa

1. jalaväebrigaadi lahinguteeninduspataljoni meditsiinikompanii harjutas õppusel Siil 2025 lahingukannatanute abistamist välihaiglas.

„Õppuse Siil 2025 raames harjutasime kolme uut tegevust, mida varem pole tehtud – konteinerhaigla püstitamist siseruumides, selle ümberpaigutamist olemasolevasse taristusse ning kirurgilise võimekuse viimist patsiendile võimalikult lähedale ehk eesmiste kirurgiameeskondade tegutsemist rinde vahetus läheduses,” ütles välihaigla ülemarst kapten Siim Rinken.

Välihaigla koosneb peamiselt reservväelastest – arstidest, õdedest ja parameedikutest-autojuhtidest. Meditsiinipersonal pärineb erinevatest Eesti haiglatest ning koosneb oma valdkonna tippspetsialistidest. Välihaigla pakub abi erakorralise meditsiini, esmase kirurgia, intensiivravi, põetusravi ja ambulatoorse ravi valdkondades. Lisaks tagab haigla nii enda kui ka teiste brigaadi meditsiiniüksuste varustamise steriilsete kirurgiamaterjalide ja meditsiinilise hapnikuga, mida on võimalik toota ka välihaiglas kohapeal.

„Olen õppusel saanud hea ülevaate, kuidas kaitseväe välihaigla toimib ja kuidas töötada ühtse meeskonnana erineva taustaga inimestega. Meie meedikud on välja õpetatud samadel põhimõtetel, kuid õppus andis väärtusliku kogemuse, kuidas koordineerida ja juhtida mitmekesist meeskonda,” ütles reservväelasena õppusel osalev välihaigla anestesioloog ja intensiivraviarst kapten Villem Nigu. „Eesti kaitseväelased võivad kindlad olla, et meie välihaigla on hästi üles ehitatud ja komplekteeritud. Teeme kõik endast oleneva, et vigastatud sõjamehed saaksid parimat võimalikku ravi.”

Ajateenistuse parameedikuna läbinud ning tsiviilelus ärianalüütikuna töötav seersant Meelis Jakobson, kes tegutseb välihaigla intensiivravimooduli parameedikuna, rõhutas: „Meditsiin on valdkond, millest on kasu ka igapäevaelus. Kui midagi peaks juhtuma näiteks kodus, oskan aidata. Siin välihaiglas on meil palju spetsialiste ja me oleme valmis abi tagama.”

Õppus Siil 2025 on kaitseväe selle aasta suurim õppus, mille käigus harjutatakse nii sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased ja liitlasriikide sõdurid. Rahvusvahelisele õppusele oodatakse enam kui 16 000 Eesti ja liitlasvägede võitlejat.

Siin on video:

Viimased uudised