Venemaal peeti kinni endine liikluspolitseinik, kes nimetas end Siberi Jeesuseks
Avaldatud: 25 september, 2020Vene politsei pidas Petropavlovka külas kinni 59-aastase Sergei Toropi, keda tuntakse rohkem Vissarioni nime all. Tal on ligi 50 000 jüngrit.
Meest süüdistatakse 5000 järgija ahistamises, neist 200 elasid temaga koos tema Päikselinnas, vahendab Daily Mail.
Siberi Jeesust võrreldakse Grigori Rasputiniga, kes magas paljude naistega ja väitis, et päästab nõnda naised pattudest. Rasputin oli teinud nõnda õnnelikuks paljud nunnad.
Torop ledis, et naised peavad teenima oma mehi, nii nagu mehed teenivad Jumalat. Vissarioni külas valmistati noori tüdrukuid ette naiseks saamiseks, et nad oskaksid teenida oma mehi.
Vissarionil endal on 6 last ja ta väitis, et kogukonna viljakuse tõstmiseks peavad naised jagama oma mehi teiste naistega plügaamsetes nn trianglites. Mehed aga peavad saama kõigepealt naiselt loa, enne kui tohivad uue kaasa majja tuua. Vissarioni enda abielu ei pidanud aga vastu – tema naine jättis ta maha pärast seda, kui ta oli toonud majja uue 19-aastase naise, kes oli tema piltide jaoks enne seda poseerinud.
Vissarion võttis oma kogukonnas kasutusele uue kalendri, mis algab tema sünniaastaga 1961. Selle järgi on praegu käsil aasta 59.
Sergei Torop on pärit Lõuna-Venemaalt Krasnodarist, tema isa oli ehitaja. Enne sõjaväge käis Sergei tööl tehases, pärast aga õppis miilitsakoolis. Hiljem leidis ta aga, et on uuestisündinud Jumala Poeg. See langes samasse aega NLiidu lagunemisega. Inimesed tahtsid midagi uskuda ja Torop pakkus neile selle võimaluse. Vissarioni üks esimesi jüngreid oli endine nõukogude armee raketivägede ohvitser Sergei Tševalkov, kellest sai Päikselinna peapreester.
Vissarion kuulutas inimestele, et maailma lõpp on lähedal ja pakkus võimalust lunastuseks läbi selle, et inimesed viisid talle oma raha ja asjad.
Kogukonnas olid oma kindlad reeglid: elati Viimase Testamendi, Piibli 9-osalise „järje” järgi, kasutati ainult teatud tüüpi pesupulbrit, keelatud olid suitsetamine ja alkohol, raha ei kasutatud ning tarvitati taimset toitu. Vastuvaidlemine polnud lubatud.
Vissarion ise eriti enda kehtestatud reeglitest ei pidanud. Kui tema jüngrid lõdisesid talvel oma hõredates osmikutes, siis Vissarion eriti nende juurde nägu ei näidanud. Selle asemel mõnules ja oma 3-korruselises palees, mis oli ehitatud mäe jalamile. Seal olid soojad ruumid ning kallis tehnika nagu suur teler ja kvaliteetne audiosüsteem.
Vissarion käis tihti külas oma sõpradel Indias. Uue aasta tähistamine oli kogukonnas keelatud, selle asemel tähistati Toropi sünnipäeva, mis on 14. jaanuaril. Sellistel puhkudel sõitis ta mäe otsast mootorsaaniga alla.
Kogukonnas olid mitmed inimesed surnud arstiabi puudulikkuse tõttu. Süüdimõistmise korral ootab Toropit 12 aastat vanglat ja nüüd on küsimus, mis saab tema jüngritest. Tal on neid ligi 50 000 üle maailma, kellega pidas sidet Skype’i kaudu.